Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Igaz-e, hogy az olcsó hálózati...

Igaz-e, hogy az olcsó hálózati elosztó megbízhatatlan és/vagy kevés ideig bírja?

Figyelt kérdés

Egy 6-os hálózati elosztón gondolkodok asztali számítógép-használatra. Nem kell, hogy túlfeszültségvédelem legyen benne. (Látom, hogy különböző boltokban lehet venni 2500 Ft környékén.)


Egy személytől hallottam, hogy nem éri meg olcsót venni, mert "nem bírja a strapát". Igaz ez általában az elosztókra, vagy csak ő járt így eggyel, ami éppen gyári hibás volt?



aug. 14. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem bonyolult szerkezetek, ami itt van mellettem olcsó elosztó biztos 10 éves, ha nem több. Nem is emlékszem olyanra, hogy elosztóm tönkrement volna, pedig jópárat használok, nem drága egyik se.
aug. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni, hogy honnan származik, ha normálisan EU-s, akkor biztosan megfelelő tanusítványokkal rendelkezik, mint pl. okés CE jelölés (amire hasonlít a kínaiaknak a China Export féle jelük nagyon véletlenül...)


De elsődlegesen azt kell megnézni, hogy mennyi amperes, és milyen anyagú és keresztmesztetű a kábel. Gyakran látok olyat, ami adott amperre vékonyabb, mint ami a nagy könyvben meg van írva. Továbbá bírjon annyit, mint amikbe bedugnád, meg amiket, meg a hálózati kismegszakítós kör.


Azt meg szemrevételezheted, hogy kb milyen anyagú, vastagságú lehet, meg hogy már ránézésre málik-e a borítás, vagy kell neki pár év.... ha olyan szr anyagból van.

aug. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Előző, ma 13:29-es vagyok, ha azóta nem írt más.


2500-ért nem kapsz. Csak olyat, amiben vékony a vezeték. És esetleg az is van ráírva Amperben, nem pedig több.... vannak ahol 1mm-es kábelkeresztmetszetre ráírnak annyi Ampert, ahová másfeles kéne (ugyan olyan anyagúból)

aug. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

+1


illetve én nem vennék made in china random akármit


mégha sok tekintetben a Legrand cuccok sem olyanok, mint 10-20 éve.


Olykor ki lehet fogni akciósan is efféléket, én jómúltkor Aldiban, vagy Lidl-ben vagy hol is vettem tök olcsóbban, mint ami hasonló másutt.....


de ami normális, az kb másfélszer-kétszer annyiba kerül, mint az, aminek csak picike a vezetékhossza, szűk a kábel keresztmetszete (nem a műanyag borítással, hanem belül) és kevés ampert bír. Vagy ránézésre is valami béna vékony gumi fogja körül a vezetéket.

aug. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak rémisztő anekdoták. Az én garázsomban is van egy piros, 10 éve, azt használja a fiam a nagy telken fűnyírásra. Nyilván semmi problémánk vele.
aug. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Már nem igaz, mert erősen be lett szabályozva. EU szabvány lett... 1,5mm²-es kábelek vannak (vagy mi, valami ilyen rémlik), meg alig lehet bedigni-kihúzni bármit, annyira feszesek, meg zárja is a lyukat egy műanyag, vastagok. Hacsak nem valami régi/kínai ellenőrizetlen fis-fost veszel. De én a kínaiaknál is normál termékeket láttam csak.
aug. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!