Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Boomer vagyon elosztó központ?

Boomer vagyon elosztó központ?

Figyelt kérdés

Vujity Tvrtko oldalán (amúgy nem a szivem csücske a pali) most olvastam a nigériai csalók hány magyar boomert/nyuggert hülyítettek be a leveles csalással (nigériai herceg öröksége, egzotikus papagáj, olajbiznisz stb.), akik fizették a millió Forintokat mint a katonatiszt. (900.000 - től 17.000.000 Ft-ig terjedő összegeket utaltak át, csak azok, akikről a Vujics Trutykó tud és beszélt. Mind magyar ember!)


A pályakezdő, diplomás, nyelveket beszélő fiatalok meg keresnek 250-300 ezreket ebben az országban.


Nem kéne inkább egy szervezet ahová a nyuggerek nyugodtan küldhetik a pénzüket ilyen baromságokra, a befolyt összeg meg mehetne mindenféle jó célra: közegészségügy, fiatalok lakhatása, iskoláztatás stb.


Ezeknek az öregeknek minek? Úgy is csak elb@sszák...



aug. 21. 13:17
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Szóval ülnek a hatalmas vagyonokon, világukról nem tudnak, utalják a pénzeket fekete Afrikába, itthon meg a fiatalok (sok esetben az onokák) meg szárazkenyeret esznek. Hogy van ez?
aug. 21. 13:19
 2/19 anonim ***** válasza:
61%

Mi számít elbaszásnak?

A te internet havidíjad is elbaszás zserintem megint ilyen hülyeségekkel szemeteled a netet. Most akkor te lemondanád az előfizetést, hogy Lakatos Marlonbrandó még egy kis plusz segélyt kapjon a harmadik puja után? (Mert, hogy nem annak adnák aki megérdemli az biztos, ahogy most sem)

aug. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Magadra ismertél, fiam? 😆
aug. 21. 14:10
 4/19 anonim ***** válasza:
30%

Ezt úgy írtad le, mintha itt valami hatalmas összegekről beszélnénk. Egy egész élet utáni spórolásból, ha csak 17 milliója van valakinek, akkor az nem élt egy túl jó életet.


Egy 15 millió forint félretett pénzt nem nehéz összeszedni már 30 éves korára sem az embereknek.

aug. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
33%

#4: Aham, hány embernek van 17M kp-ja manapság a magyar lakosságból? Ne essünk már át a ló túloldalára.


#3: Sírva tolnám a f/szod a húsdarálóba a fiadnak kellene legyen... De legalább igazolódni látszik a válasz xd


#2

aug. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%

#5

Nézd, ha nem tudsz olvasni, akkor ne kommentelj. Nem a magyar lakosságról volt szó, hanem a nyugdíjasokról.

17 millió forint félretett pénz, az átlagos havi 35 ezer forint havonta. Ez nem egy nagy összeg.


Amiről pedig én írtam, az is bőven reális a társadalom egy jelentős részében. Nekem se a legjobb a fizum, de már én is összeszedtem 15 millió, pedig még évekre vagyok a 30-tól.

Ha úgy számolunk, hogy 8 évet dolgoznak 30 éves korukig, akkor az havi kb. 150 ezer. Ezt azért már átlag fizuból nagyjából lehet hozni. Szóval reálisan a magyar társadalom 30%-a ezt bőven tudja teljesíteni, ez pedig egy jelentős halmaz.

aug. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
39%

#6: Akkor megkérdezem újra, hátha így megérted, hány nyugdíjasnak van szerinted 17M-je a párnacihában/számlán/bankbetétben, bármiben?

Kár, hogy elméletben néz ki jól csak ez így, hogy felszorzod egy életen át a mostani megtakarításod.

aug. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%

#7

Hát, nem te vagy a legélesebb kés a fiókban, akkor inkább fel teszek én is egy kérdést. Melyik rétegnek van szerinted a legnagyobb megtakarítása? A fiataloknak, akik életük nagy részében tanultak és csak most kezdtek el dolgozni, ami miatt a fizujuk is kevesebb és kevesebb idejük vagy spórolni? Esetleg a középkorúaknak, akik hitelből vettek ingatlan és nyögik a törlesztőt? Vagy a nyugdíjasoknak, akik reálisan már 50 éves korukra visszafizették a törlesztőt, tapasztalatuk miatt nekik volt a legmagasabb a fizujuk is, így egy csomó pénzt félre tudtak tenni?


Nem bonyolult kérdés, lássuk megoldod-e. :)


"Kár, hogy elméletben néz ki jól csak ez így, hogy felszorzod egy életen át a mostani megtakarításod."

Nem viccből írtam, hogy ha nem tudsz olvasni, akkor ne válaszolj.

Ha a saját megtakarításomat használtam volna, akkor 100+ milliós félretett pénzről beszélnénk.

aug. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést. A ngger fiatalok pont ezt valósították meg…
aug. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Az inflációval nem számoltok.

Amikor a nyugdíjas még félretett, az lehet, hogy akkoriban még nagyon soknak számított, amit ma már egy kereső pár év alatt összehoz.

Amit most pár év alatt összehoztok és amire ennyire büszkék vagytok, azt 10-20 év múlva egy akkori fiatal majd megkeresi lehet, hogy egy év alatt lazán vigyorogva.

Lehet, hogy 30-40 év múlva majd a ti agyatok is elmeszesedik és vidáman külditek majd a kis megtakarításotok egy részét egy nigériai hercegnek, vagy hercegnőnek, vagy annak kib'szott papagájának.


Mit lehet tenni? Semmit. Nem lehet minden idős mellé őrt állítani, aki visszatartja az ilyesmitől.


A csalók még az életerős, még egyáltalán nem öreg embereket is megtévesztik, sok 30-40 éves (vagy sokkal fiatalabbak is) bedőlnek a csalásoknak. Csak ők másféle csalásoknak az áldozatai. Vannak nagyon szofisztikált csalások is, nem csak a közismert régi sablonosak.


Az ilyen problémák úgy oldódnak meg, hogy nemzetközi összefogással több ország rendőrsége lefüleli és felszámolja a csaló hálózatokat. Van, amit már sikerült, van, ami folyamatban van.

aug. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!