Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik, hogy ilyenkor kirúgja...

Létezik, hogy ilyenkor kirúgjanak?

Figyelt kérdés
Gyakornok voltam egy cégnél, ahol nagyon elégedettek voltak velem. Úgy volt, hogy idény nyáron végzek. Mikor átmentem tavasszal teljes állásba azt kommunikáltam, hogy valószínű végzek most, de sajnos csúszik, majd ősszel lesz diplomám. 3 hónap próbaidő lejárt, másfél hónapja, elégedettek velem. Nagy multi (tehát nem az én főnököm, hanem a nemzetközi HR most kitalálta, hogy background csekket akar csinálni. Kicsit izgulok emiatt, hogy nincs diplomám, vajon a körülmények tekintetében létezik, hogy ezért kirúgnak?

#munka #kirúgás #multicég #background check
aug. 14. 23:40
 1/5 A kérdező kommentje:

Fontos részlet:


Szerződésben, illetve szóban sem állapodtunk meg, illetve nem is fogalmazódott meg elvárásként, hogy feltétlen most nyáron legyen diplomám, ugyanakkor a background checket csináló HR-es utalt arra, hogy küldjem el az “updatelt cv-m és a hozzá tartozó legmagasabb iskolai végzettséget igazoló dokumentumot”.

aug. 14. 23:48
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Ha ki akarnának rúgni egyszerűbben is el tudnák intézni.
aug. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krwkco ***** válasza:
81%

Attól függhet, hogy a diplomáddal kapcsolatban mondtál-e valótlan dolgot. Mert egyes multiknál ez "integrity" kérdés.

Ha csak annyi volt az állításod, hogy nyáron fogsz vizsgázni, mert ez volt a terved, de mégsem valósult meg, az nem probléma. Írd be a CV-dbe, hogy hol tartasz az egyetemen (főiskolán) és mikorra tervezed a diploma megszerzését.

aug. 15. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak. Legrosszabb esetben jelzik a főnöködnek, hogy találtak egy "discrepancy"-t és beszéljétek meg, de mivel pont kérték az update-lt cv-det abba pont bele tudod írni a diploma megszerzésének várható időpontját és akkor teljesen tiszta vagy.

De ilyen dolgokkal tudtommal nem szoktak foglalkozni - ha beírnád, hogy van zabhegyező felsőfokú végzettséged, de nem találnák nyomát, hogy valaha is zabhegyező egyetem környénén jártál, az kibukna, és gond lenne. Ha X éve jársz egy suliba és beírod, hogy onnét várod a diplomát az tök oké.

aug. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
Engem 10 éve lassan mindenhonnan csak kifelé rúgdosnak. Ahol jelenleg vagyok, már kaptam is egy háttérinfot, hogy szeptember végéig csomagoljak és nekem szifonváltás.
aug. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!