Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit tudtok havonta félre...

Mennyit tudtok havonta félre tenni, spórolni?

Figyelt kérdés

Mekkora a nettó fizetésetek, milyen szakmában/pozícióban dolgoztok és mennyit tudtok általában a hónap végén félre rakni megtakarításnak?

Én úgy érzem hogy hiába tudok félre rakni, nem haladok előre, az életben nem lesz lakásom, pláne kerestes házam amire inkább vágyom..

Köszönöm a válaszokat!



aug. 12. 08:32
A kérdező szavazást indított:
Nem tudok félre rakni, sőt, nem elég a fizetésem egy hónapra
Nem tudok félre rakni, általában épp nullára jövök ki
100 000 alatt tudok félre rakni
100 000 - 250 000 között
250 000 - 500 000 között
500 000 - 800 000 között
800 000 felett
49 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%

Átlagban olyan 380 marad meg. Mondjuk ehhez hozzá kell tenni, hogy saját lakás van, minimális hitellel és nincs gyerek.


Egyébként ha lakást, pláne házat szeretnél, akkor ne egyedül gondolkozz, mert párban vesznek lakást az emberek.

aug. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
39%

1-es, ne adj barom tanácsokat, ha kérhetjük...


Egyedülálló vagyok, 32 évesen, hitelmentes házzal. Anyagiak SOHA ne kössenek össze másik emberrel, mert annak mindig hatalmas szívás az ára. Láttam sok munkatársamat közös házzal válni, én ebből nem kérek. Az idióta emberek hiszik csak azt, hogy amíg a halál el nem választ, mert bizony egy új p_na/farok egy pillanat alatt dönt romba évtizedes kapcsolatokat is.

aug. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

En idos apolo vagyok Nemetorszagban, januartol minden honapban ezidaig 500ezer ft-ot tudtam felretenni. Kapok itt szallast ingyen es egyszeri meleg ebedet. A fizum havi netto 2100 euro

4 eve vagyok kint, meg most sem bantam meg hogy kijottem.

aug. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%

Kb. 100 ezret. Pár éve ez 200 volt. Sajnos azóta mindennek felment nagyon az ára, a fizetésem meg nem nőtt annyit.

Gondot egyenlőre nem okoz, mert van saját ingatlanom, nincs már semmilyen hitelem, és van megtakarításom is a nagyobb kiadásokra.

aug. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%
#2 Úgy 8-10 éve még lehetett egyedül is ingatlant venni, bár már akkor sem volt jellemző, hogy az ember egyből házat tud venni, szóval te a kivételek közé tartozol. Én örültem, hogy egy lakást tudtam venni.
aug. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%
1,6 misi a nettóm abból havonta 400-500-at költök el ha nincs valami váratlan nagyobb kiadás.
aug. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
36%
#6 Egyedül élsz? Eléggé fukar vagy magadhoz, ha csak ennyit költesz. Mi asszonnyal ketten együtt kicsivel többet keresünk, de max 600 marad meg.
aug. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
89%

7

Igen egyedül. Nem vagyok fukar magamhoz, egyszerűen nekem ennyi elég mert mélyszegénységben nőttem fel plusz van egy csomó ételallergiám így kb csak azt ehetem meg amit én főzök úgy meg sok megmarad hogy a kajarendelés/éttermezés nem opció. Ja meg saját hitelmentes lakásom van.

aug. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%

1: Lehetett, lehet egyedül ingatlant venni.

"Bár már akkor sem volt jellemző, hogy az ember egyből házat tud venni.."

Pont ez a probléma. Ma mindenki azonnal egy tökéletes házat akar, tökéletes környéken. Ez sose volt elérhető annak, aki nem vagyonos.

Minden ismerősöm (és én is) egy kis lakással kezdte, abból nagyobb lakás, és onnan az x-edik lépésben ház (már aki, nem akart lakásban maradni).

Nem nagyon mások a lehetőségek ma sem egy fiatal számára, mint 10-20 éve. Csak az elvárásaik nagyon mások.

aug. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
70%

De, nagyon másak. Ugyanis csupán 10 évvel ezelőtt egy normális állapotú panellakást meg tudtál venni 8 millióért. Akkor volt a nettó átlagkereset 160 ezer, tehát 50 havi fizetésbe került egy lakás.

Most ugyanott egy panellakás 35 millió, a nettó átlagkereset meg 430, azaz 81 havi fizetésbe kerül. Ez NAGYON más lehetőség!

aug. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!