Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Néhányan miért nem tudnak...

Néhányan miért nem tudnak spórolni?

Figyelt kérdés
Csodálkoznak, hogy nincs lakásuk, miközben nyaralni járnak, meg hosszú hétvégékre. A gyerektől várják a jólétet, úgy, hogy nélküle is alig tudják eltartani magukat. Én egyedül élek és 33 évesen van lakásom. Persze meg lehet tőlem kérdezni hány hosszú hétvégén voltam és hány helyen nyaraltam életemben. Vajon hányszor ültem repülőn, mint a fontos emberek?
2023. aug. 4. 12:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
44%

Röviden fogalmazva, azért mert nem tanította meg őket senki spórolni, de vannak olyan emberek akiket elkezdtek tanítani a pénzzel bánni, csak nem fogadták meg a szülők tanácsait. A spórolás az már művészet, vagy külön szakmának is lehetne írni. A spórolást, csak hosszú hónapok vagy évek után lehet megtanulni. Általánosiskolai tananyagot csinálnék ebből. Különböző országokban, már általánosban tanítják a gyereket, hogy mi az a pénz és minden ami ezzel összefügésben van. Pl... Svájc

Ha engem a szüleim és nagy szüleim nem tanítottak volna meg spórolni, akkor szerintem igen komoly bajban lennék. Utólag nagy hálás vagyok érte nekik. Én is írom egy füzetben, a bevételeimet és a kiadásaimat. Most vissza tudnám nézni, hogy pl... 8 éve június 12-én mire költöttem pénzt.

Mindent felkell írni, ez egy aranyszabály. Eleinte macerás lesz, de idővel hozzá lehet szokni. Ezenkívül én a mai napig, könyveket olvasok, és mások tanácsait is meghallgatom a pénzről, hogy ők, hogyan spórolnak. Csak is így lehet tartalékot képezni magunknak, hogy jövőben ne legyen problémánk a pénzzel.

2023. aug. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
47%
Taníts minket mester!!! Nem érdemlünk meg! Nem érdemlünk meg! NEM ÉRDEMLÜNK MEG!!!
2023. aug. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
52%

Én járok nyaralni, utazgatok, milliókat szórok erre, lakás meg nem kell mert akkor és olyat bérlek, amikor és amilyet akarok. A megtakarításaim meg részvényekben és egyéb értékpapírokban vannak amiknek 20 éves távon magasabb hozama lesz mint az (amúgy elletőhitelek miatt túlárazott) ingatlanba gyilkolt tőkének.

Élvezem is az életet és gazdagabb is leszek hosszútávon mint eladósodva, röghöz (ingatlanhoz-kölökhöz) kötve.

2023. aug. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%
Miert kene lakasra sporolni? Azt a 30+ millio forintot inkabb befektetem meg elkoltom, a berleti dijamat meg siman fedezi a passziv jovedelmem.
2023. aug. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
53%

Azért nem mindegy, mikor vetted azt a kéglit! Én pl. 8 éve, még az árrakéta előtt. Akkor 8 millió volt a lakásom, ami most már 32 milliót ér. Nonszensz, hogy az állami tenyészpénzek miatt milyen irreális magasságba szálltak az ingatlanárak. Egy sima 50 éves panellakás 30 millió fölött, aminek a normális értéke olyan 12-15 millió között kellene lennie. Annak idején házat szerettem volna, de arról már lemondtam, maradunk itt a panelben, mert nem fogok havi 350 ezret fizetni csak, hogy házam legyen.


Köszönjük szépen Viktor, hogy miattad az átlagjövedelem háromszorosából sem lehet egy normális házat venni, csak azért, mert nem gyártottunk 3 kölyköt...

2023. aug. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
66%

Ühüm... Van most 30 milliód, és testvérek között is 15% infláció.


Tehát ha keresel a 30 millión 4.5-et a befektetésekkel, akkor annyit értél el, hogy jövőre is van 30 milliót érő pénzed. Emellé kellene az albérlet árát kitermelni, legyen mondjuk havi 150k, az 12x annyi mint 1.8 millió.


Tehát ahhoz hogy a lakhatás és a reálértéken tartás (infláció kivédése meglegyen kellene keresned évi 6.3-at, ami 21% haszon fixen. Ezt akkor is meg kell keresned, ha jön egy 2021-es év, amikor minden esett.


Hát uraim, megint egy GYK-s befektetői zsenivel állunk szemben.

2023. aug. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
58%
Gondolom mert kifizetik az albit kaját, alap havi szükségleteiket, és/vagy bármi hirtelen jött muszáj kiadást, és ott vannak hogy hó végén 0Ft-juk van. utazgatásról meg még álmodozni sem álmodoznak.
2023. aug. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem valami aranyközépút kellene. Azért évi 1 nyaralás és 1 hosszú hétvége férjen már bele.. Különben ha csak rezsire, kajára, BKK bérletre költesz és nagyon ritkán veszel ruhát vagy mész el szórakozni, találkozni barátokkal, akkor abba az életbe nagyon bele lehet fásulni. főleg fiatalon. sokkal jobb érzés fiatalon és gondtalanul világot látni, mint 50 pluszosan.


Én pl. havi 150 ezret teszek félre lakásra (3 havonta veszek belőle állampapírt), de legalább mellette tudok ÉLNI is és nemcsak vegetálni.

Már van 4 millióm félretéve lakásra, 5 év múlva remélem hitel segítségével már tudok venni egy másfél szobás panelt, amit majd 10-15 év múlva lecserélek egy nagyobbra és jobbra.

Ha közben esetleg lesz párom is, akkor meg lehet hogy még hamarabb összejön az álomlakás :D

2023. aug. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
6-os nyilván nem csak egy lakás árát fekteti be az ember, hanem azt IS. A bérleti díjam pedig 60 000 Ft, vidéki vagyok. Ennyit már a crypto befektetésem is hoz, amibe kifejezetten kis összeget (10 millió Ft-nál sosem többet) tartok a magas kockázat miatt, ráadásul nem is kell leadóznom, mert abban fizetem a bérleti díjat.
2023. aug. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
63%

Ez azért eléggé kétes. Nyilván van az a réteg aki egyszerűen nem tud spórolni, mert nem tanították meg. Illetve nem feltétlen akar magának mindenki saját kecót.


Én most 25 éves vagyok és spórolok ahogy csak tudok, csak az a gond, hogy a jelenlegi béremből a büdös életbe nem fogok tudni venni házat, ezért inkább magamba fektetem a spórolt pénzem, hogy majd késöbb többet keressek.


Aki nettó 300-400ezer forintokat keres mellette fizeti a 120-150ezer forintos albit, hát szerintem az életbe nem lesz saját ingatlanja, szóval akkor felteszi a kérdést, hogy akkor minek is spóroljon? Így hát el megy nyaralni.

2023. aug. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!