Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon mennyi a...

Magyarországon mennyi a bruttó/nettó fizetésetek, GYES mennyi?

Figyelt kérdés
Romániában lakom, fontolgatom a költözést a férjemmel és van egy kislányom. Férjemnek Bruttó 275.000 a fizetése, és ebből 163.000 a nettó havonta (6 nap/hét 8 órával, gyárban dolgozik ugyanott már 11 éve szakképesítéssel diplomával (!), én is ott dolgoztam, újoncként kb. nettó 150.000 jött ki.) És még azt mondom hogy jól fizető állása van a többi munkahelyhez képest, a legtöbb helyt fele ennyit adnak, épp hogy kihúzzák az emberek egyik hónapról a másikra, persze kivéve azokat akinek saját cégje van vagy csoportvezető, minőségellenőr stb. De kezd nagyon elegem lenni, épp hogy kijövünk mi is egyik hónapról a másikra. Szóval férjemnek havi 160.000+ nekem 100.000 a GYES jelenleg. Tehát havi 260.000 amit beosztunk. Magyarországon mint láttam sokan írták itt gyakorin pl. Hogy egy takarító nő is 200.000-210.000ft körül keres. Ez tényleg így van? Azért érdekel mert a google-be beírva 5100 lei körülire jön ki a NETTÓ átlagbér Romániában, ehhez képest havi 2000-2200at adnak, szóval nem megyek azután hogy Magyarországon NETTÓ 350.000et ír.

aug. 12. 05:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Ha átköltöznétek magyarországra, akkor albérletet is kéne fizetni, gondolom most saját tulajdonban laktok?
aug. 12. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem. Most sem sajátban lakunk mert kb. Lehetetlen még hitelből sem venni házat. Vagyis lehetséges. De éppen számolgattam, hogyha vennénk fel közösen hitelt, a legrosszabb állapotban lévő ház is kb. 70.000-80.000 Lei (ennyit amúgysem adnak hitelt) 10 évig a gatyánk is rá menne a hitelre és újítani sem tudnánk ilyen fizetés és hitel mellett a rossz állapotú házat. Jó állapotban 120.000 leitől felfelé vannak. Azt meg lehetetlen lenne kinyögni ilyen fizetés mellett. :/
aug. 12. 05:26
 3/20 A kérdező kommentje:
Egyébként nem kell arra gondolni, hogy luxus cikkeken élünk és azért nincs miből élni. Mert arra költünk csak ami fontos és elengedhetetlen. Pl. Élelmiszer, számlák, albérlet, a gyerek szükségletei (pelenka, tápszer, ruha). Tehát kb. Azért dolgoztunk/dolgozik a férjem, hogy ne haljunk éhen és ne járjunk meztelen. :/ és ebből nagyon kezd elegem lenni. Nem szeretném hogy a gyermekem is így nőjjön fel, és a 0-ról induljon mint mi.
aug. 12. 05:37
 4/20 anonim ***** válasza:
53%

GYES 25650,-ft

Amúgy egy takinéni keres kb 250000,- lakbér minimum 170 ezer. Ez egy főre kb. Budapest, és se gyerek se társ.

Lehet számolni. Én biztos nem mozdulnék a helyedben egy métert sem.

aug. 12. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Értem. Erre voltam kíváncsi hogy esetleg ott jobb-e a helyzet. :) köszönöm az információt.
aug. 12. 05:51
 6/20 anonim ***** válasza:
87%
Nem mindegy az sem, hogy hova költözöl Magyarországon, de 3 műszakos gyári munkára sehol mem fizetnek annyit, hogy abból apuka egyedül eltartsa albérletben a 3 fős családot.
aug. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

Mivel a minimálbér itthon 177 ezer nettóban, így igen nektek jobb a helyzet. A garantált bérminimum, tehát ami szakképzettséget igénylő pozícióban van nettó 216 ezer kedvezmények nélkül.

Nyilván ne Budapestre költözzetek, hanem vidékre. Budapest egész európában a lakhatási költségek és a fizetések arányában a legrosszabb város.

Olyan helyre érdemes menni ahol van a környéken bőven munkalehetőség, gyárakban, logisztikai központokban stb.

Heti 6 nap melóval gyári munkások, raktárosok is bőven keresnek 350-400 körül nettóban, de inkább többet. Győr-Moson-Sopron megye, Komárom-Esztergom, Veszprém ahol viszonylag sok gyár van.

Én Veszprém megyében élek itt még akár pár 100 fős faluban is van olyan üzem ahol több 100 vagy ezer fő dolgozik. Nagybobb lakásokat 100 ezres bérleti díj körül is kapni, akár kisebb városokban is (van egy kis lakásom én 80 körül tudom kiadni, ennyiért mindig van rá jelentkező).

Ha van autótok a férjed simán tud ingázni is, Magyarországon nincsenek távolságok. Sok gyárba van céges busz is. Te pedig el tudsz menni akár részmunkaidőben dolgozni, ilyen kisegítő feladatokra is sokszor keresnek embert (napi 4/6 órában).

aug. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
58%
7# ott ugyanannyi a lakásbérleti díj csakxólok.
aug. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
8%
Nekem 1,8 millió a bruttó fizetésem, 1,2 millió a nettó. GYES-t nem kapok.
aug. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es mit dolgozol ha kérdezhetem? Gondolom szakképesítéssel vagy egyetemes végzettséggel.
aug. 12. 07:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!