Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magyarországon hogyan oszlik...

Magyarországon hogyan oszlik a fizetés?

Figyelt kérdés

Romániában például kapok 1710 eurót bruttó amiből 1000 euró a nettó. Ez mellé minden munkanapra kapok 6 euró élelmiszerjegyet Sodexo kártyára.

Magyarországon ez hogy van? Olvastam valami cafeteriat vagy mit, az olyasmi mint az élelmiszerjegy és mennyit kaptok? Mennyi a bruttó nettója stb?



2023. okt. 16. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Nettó = 0,665 x bruttó, alapesetben.


A 0,335 adóteher áll:

0,15 személyi jövedelemadó, ami egyeseknek, kevesebb, akár nulla

0,185 társadalombiztosítási járulék. Van akinek ebből is jár kedvezmény.


A kedvezményekhez többnyire szaporodni szükséges, női nemiszerv kell hozzá, vagy 25 év alatt kell robotolni.

2023. okt. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából Mo-n szuperbruttó is van (Szocho / KIVA), tehát a számok picit csalókák. Igazából 10+% adóteher még rájön arra amit az 1-es írt.


Cafeteriat vagy ad a cég, vagy nem. Megegyezés kérdése. Picit kisebb az adóterhe, ezért lehet vele min-maxolni, de én pl nem cseszkődök vele a cégemnél.

2023. okt. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
Ha bejelentős helyre mész, akkor kb a bruttód 35 százalékát lopják el. Ilyen hely általában felejtős, nyúlni se nagyon lehet. Jó példa, ugyanolyan munkakörben, ugyanolyan munkaidőre kap egyik ismerősöm br 550 e Ft-ot, ebből hagy neki Orbán kb 365 ezret, én kapok 450 ezret (ez a bruttom és a nettóm is), semmilyen személyes adatot nem tud rólam a munkáltató, csak a keresztnevemet, nyúlásból megvan még 4-500 ezer havonta.
2023. okt. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fizetésed 35%-át leadózod, aztán a maradék pénzed 27%-án még áfát fizetsz amikor elköltöd a boltba.


Az átlag nem diplomás de szakmát kérő munkabér Budapesten nappali munkára napi 8-10 munka órára 240-300 ezer forintig.


A diplomások egy része is innen indul és van ami csak 100 ezerrel kap többet ha alkalmazott.



Melózni orrvérzésig lehet persze, és akár általános iskoláal is kereshetsz 500 ezret vagy többet is.


Én voltam olyan hülye éga kovid előtt, hogy portás voltam két helyen is, az egyik helyen 18:00 tól reggel 6:00 ig aztán mentem a másik helyre reggel 7:00-tól másnap reggel 7:00 ig.


Az órabér ugyan alig volt ezer forint körül, de a havi fizetéseim az 500 ezret csapdosták! Sose voltam otthon szinte!

2023. okt. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

27% az ÁFA, bármit veszel, ennyit fizetsz utána, ez a legnagyobb adó.


Cafeteria = étkezési jegy, nyaralási jegy, esetleg más szolgáltatások, ezt egy külön chip-es kártyára kapod, régebben papír utalvány formájában volt.


Az utazást térítik még, ez benzinpénz vagy tömegközlekedés (bérlet).


Kell még irodahasználati díjat fizetni, amennyiben munkaállomást nem biztosít a cég, tehát a saját otthonodban kell irodai munkát végezni.

Mert ugye akkor te fűtesz, te világítasz, netet te fizeted, fenntartasz egy részt a lakásodból erre a célra, otthon pisilsz, te takarítod, stb.

2023. okt. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
* Cafeteriában emlékszem ajándékutalvány/kulturális jegyre is, ezt színházra, könyvekre lehetett elkölteni, meg talán írószerekre, papírárura.
2023. okt. 17. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!