Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Volt olyan munkahelyed ahol...

Volt olyan munkahelyed ahol nem engedtek felmondani vagy gátolták a folyamatot? Mit csináltál ezután?

Figyelt kérdés
Egy rendvédelmi szervnél szolgálok. A fizetéssel és a munkával is elégedett vagyok viszont kértem az áthelyezésem magánéleti okok miatt. Több mint 2 hete adtam be de még semmi. Mondta az osztályvezetőm (aki amúgy nagyon korrekt, és segít is) hogy ezen ülni fognak a fejesek 1 ideig. Ti mit tennétek a helyemben? A másik intézet fogad engem, le van velük beszélve. Már csak a jelenleginek kell "engednie" viszont látszik hogy nem haladnak vele. Gondolkodok azon,hogy megyek akkor táppénzre. De nem tudom mi lenne a jó megoldás. Munkámra nem volt panasz, táppénzen sem volt már 2 éve. Ezért se értem miért b@sznak ki velem.

aug. 10. 22:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az állami bürokráciát nem érdemes semmi máshoz mérni. Ha valamire van valahol egy törvény, hogy 60 nap van rá, akkor 59. nap előtt felesleges is fogalkozni vele.

Egyébként volt ilyen, pozíciót és több pénzt ajánlottak mindig. Meg is tudták akadályozni, hogy felmondjak

aug. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

". A fizetéssel és a munkával is elégedett vagyok viszont kértem az áthelyezésem magánéleti okok miatt"


Ez nem "felmondás", hanem áthelyezési kérelem. Nem kötelesek belemenni. A betartandó határidőt nem ismerem hozzá, hogy mennyi időn belül kell reagálniuk rá.

aug. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

30 napjuk tuti van rá, hiszen a felmondási idő is annyi.

Na most ha te egy másik munkaállomásra akarsz átkerülni, ott lehet hogy nincs hely. Erre várnak stb. Nem olyan egyszerű ez. Ott nincs hely, itt meg lenne helyetted egy megüresedett amit be kell töltetniük vagy nem. Nekik ez se nem érdekük, se nem kötelezettségük. Úgyhogy sajnos várnod kell, lehet hogy hónapokat éveket mire lenne ott helyed. Miattad nem fognak onnan kirúgni embert.

Szar ügy ez én is pont ebben vagyok.

aug. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
2 hét a nyár kellős közepén, az minden, de nem sok.
aug. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"A másik intézet fogad engem, le van velük beszélve."

Én úgy tudom, van egy olyan, hogy "átkérés".

Nekik kellene átkérniük téged.

Tehát jogilag ez nem felmondás.

aug. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!