Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen nagyobb cégekbe lehet...

Milyen nagyobb cégekbe lehet menni full stack tudással?

Figyelt kérdés

Spring boot + Angular használatával vagyok full stack fejelsztő.


Azt vettem észre, hogy ez a stack itthon nagyon populáris, de csak a 0-300 fős cégek körében. Minden nagyobb cégben ezt csak kisebb projectekre használják vagy éppen nem is ezt a stacket használják, hanem ehhez közeli dolgokkal ős régi megoldásokat foltozgatnak.


Pl.: Morgan Stanley-be felvettek volna, de a pozi egy pici belsős project, ős régi technológiával lett volna és az aki reviewzta volna a kódom C++ fejlesztő lett volna, ami egy Java pozimál erős szerintem.

Meg fizetés is kevés volt és náluk akkor dresscode volt, ami nem tudom, hogy most is van-e.


Közben pedig a laikus ember rögtön ahogy meghallja a Morganstanley nevet rögtön arra gondol, hogy milyen menő cég és milyen érdekes problémákkal találkozhat ott valaki, ami lehet néhány pozícióra igaz, de ezzel a Spring boot/Angularos fullstack tudással biztos hogy nem.


Kicsit ki akarok törni a KKV világból és nyitott is vahogy a stack váltásra, de nem tudom, hogy milyen pozícióban lenne a legrelevánsabb a mostani tapasztalatom és melyek azok a cégek, ahova tényleg érdemes jelentkezni és amik segítenek a karrier utalon.


Az előző példához hasonlóval már találkoztam és abszolút nem érzem semmi értelmét, hogy az önéletrajzomon legyen például még egy Diligent, Morgan Stanley és egy Ericsson, úgy hogy szakmailag alig fejlődtem volna, sőt lehet 1-2 téren visszaléptem volna, de önéletrajzban nagyon jól nézki.

(Nyílván ez stackből és pozíciótól függ, ezen a javás full stack vonalon ezt látom)


Van olyan ismerősöm, aki ezt az utat kezdte el bejárni és ő hiába nőtt senioritásban, meg ment multiról, multira a tényleges tudása saját elmondása szerint nem nőtt sokat és nem dolgozik igazán sokat.


Milyen olyan cégek vannak ahol tényleg presztizs dolgozni, lehet kihívást találni, jó a kompenzáció és a mostani stackemmel tudok oda jelentkezni vagy legalább releváns oda a tapasztalatom és betudok tanulni az ottani technológiába?

(Ami nem egy ős régi saját fejlesztés, hanem valami piacon is ismert dolog)



aug. 10. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Bármelyikbe.
aug. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

"Az előző példához hasonlóval már találkoztam és abszolút nem érzem semmi értelmét, hogy az önéletrajzomon legyen például még egy Diligent, Morgan Stanley és egy Ericsson, úgy hogy szakmailag alig fejlődtem volna, sőt lehet 1-2 téren visszaléptem volna, de önéletrajzban nagyon jól nézki"


Nem nez ki nagyon jol, ezek tipikus gyujtomultik. Magyarorszagon keves komoly tech ceg van jelen es azok is csak kis irodaval jellemzoen (Google, Nvidia, Microsoft, Snap, Scale AI, AWS, mas nem is jut igy hirtelen eszembe).


"Milyen olyan cégek vannak ahol tényleg presztizs dolgozni, lehet kihívást találni, jó a kompenzáció és a mostani stackemmel tudok oda jelentkezni vagy legalább releváns oda a tapasztalatom és betudok tanulni az ottani technológiába?"


Ilyen szempontbol erdemes kulfoldre menni, mondjuk egy prestigehunt ~top70 barmelyike megfelelo lehet (kiveve HFT terulet, oda jellemzoen C++ kell):

[link]

aug. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
80%
Ahogy kettes írja, ha a presztizs, kompenzáció és magas szakmai színvonal az elsődleges szempont, akkor Magyarországon nagyon korlátozottak a lehetőségek.
aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!