Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha ennyi pozícióban bevethető...

Ha ennyi pozícióban bevethető vagyok, akkor nem érdemlnék kicsivel nagyobb fizetést?

Figyelt kérdés

Az eredeti szakmám autószerelő, azon belül teherautókra szakosodtam. 9 éve dolgozom egy logisztikai cégnél, az első 2 évben csak szerelő voltam, aztán sofőrre volt szukség, és megcsináltam a CE jogsit, hogy kamionozhassak is, mikor arra van szüksége a cégnek. Aztán 5 éve fuvarszervezőből volt hiány (jól beszélek angolul és nemetül is, de nyelvvizsgám nincs), így oda tettek, hogy alkalmanként azt is csináljam, mikor egy kolléga beteg, vagy szabadságra megy. Jelenleg már ott tartunk, hogy kb 3 hetente ide-oda helyeznek, egyik héten még a műhelyben szerelek, aztán kamionnal kiküldenek Svédországba, mikor pedig hazaérek akkor pedig betesznek az irodába fuvarszervezőnek. Teljesen kaotikus az egész, mindig oda helyeznek, ahol épp emberhiány van.

Mindezért csak az adott pozició bérét kapom meg. Tehát ha egy hónapban 2 hétig kamionozok és 2 hétig szerelek, akkor 2heti alap kamionos fizetést kapok, és 2 heti szerleőit.



aug. 7. 14:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Pénzt mondjuk nem írtál így nehéz válaszolni.

Sok hozzád hasonló ember van egyébként más munkahelyeken is, mondjuk az durva, hogy te egyszerre van fuvarszervező, kamionsofőr és szerelő is.

Most akkor egyébként te fix bért kapsz teljesen mindegy éppen melyik pozíciót töltöd be?

Én lehet azt mondanám, hogy az adott munkakörhöz tartozó átlagbért kérném arra az időszakra amikor éppen azt csinálod, feltéve, hogy nem akarsz felmondani.

Mérlegelném még azt is melyik munkakör fekszik jobban, melyiket szeretem jobban csinálni. Ha szeretsz kamionozni, simán elmehetsz teljes állásban sorfőrnek, ha fontos a kényelem is akkor menj fuvarszervezőnek, ha pedig inkább szerelnél menj teljes állásban szerelőnek. Mindegyikre van kereslet szerintem.

aug. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Mondom akkor a pénzt:

szerelőként fix nettó 500, fuverszervező fix nettó 350,

sofőröknek pedig változó, de nagy átlagban nettó 550-700 között alakul.


Olyan hónap is volt, hogy mindhárom területen dolgoztam, de soha nem kaptam 600nál többet, tehát egy átlagos sofőr kolléga többet keres nálam.

aug. 7. 22:17
 13/17 anonim ***** válasza:

hiszti


Egyszerre csak 1 dolgot tudsz csinalni

aug. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Fater 68 éves nyugalmazott kamionsofőr, bár ő végig csak belföldön dolgozott. Azt üzeni, hogyha mindez igaz, akkor kb 700at kellene kapnod és ezzel még a munkáltató is bőven jól jár.
aug. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

3 ember bérét nem fogják odaadni, amit fentebb írt az egyik ember, azzal ki fognak röhögni, garantálom.


Amit fentebb írtál matekot:


Szerintem az korrekt lenne, ha megegyeznél a főnökséggel, amennyiben elfogadod ezt a jolly joker munkakört, hogy vállalod ezeket a dolgokat, viszont a fuvarszervező munkakörre is kéred ugyanazt, amit a szerelőre kapsz.


Amikor pedig kamionozol, akkor azt még hozzá kell tenni.



Én ezt így korrektnek érzem, tehát fuvarszervezésre is menne ugyanaz a bér, mint szerelésre, és akkor megállapodnátok, hogy lenne folyamatosan fuvarszervezős munka is, amennyiben azt szereted csinálni, cserébe a másik 2-t is ellátod, számodra is változatos lenne.

aug. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem az dönt, hogy mit érdemelsz, vagy mi jár neked, hanem hogy miben tudtok a céggel megállapodni.


Ahogy mondani szokás, a piaci ár az, ahol a kereslet és a kínálat találkozik egymással. Ha valamit olcsóbban adsz, mint amennyit a másik megadna érte, akkor ő baromira örülni fog, hogy olcsón megkapta, miért ajánlana érte több pénzt? Ha meg többet kérsz érte, mint ő adni szeretne, akkor mérlegelni fogja, hogy tud/akar-e annyit fizetni érte, vagy inkább nem vevő rá.

Amilyen összegben a két véglet között meg tud egymással állapodni az eladó és a vevő, vagy a munkaerő piacon a munkavállaló és a munkaadó, annyi lesz a kialkudott megállapodás, a munkabéred.


Ha te úgy érzed, hogy többet érdemelnél, akkor találd ki, hogyan tudod erről meggyőzni a munkáltatót. Minél inkább úgy érzi, hogy csak így tud téged megtartani, annál esélyesebb, hogy működik a tárgyalás.


Például, ha belebegteted, hogy máshol csak sofőr munkával jobban keresnél, mint náluk hol ezt, hol azt csinálva. Persze nem árt, ha nem csak a szád nagy, hanem tényleg ott van a váltás lehetősége és szándéka. Ha érzik rajtad, hogy csak a levegőbe beszélsz, vagy esetleg annyira nyeregben érzik magukat, hogy egyáltalán nem hajlandók tárgyalni, akkor könnyen kiderülhet, hogy vagy ennyi marad a fizetésed, vagy tényleg váltanod kell, mert itt nincs tárgyalókészség.


Sokan vannak viszont, akik megpróbálni sem merik a tárgyalást, csak bejelentik, hogy felmondanak, mert találtak jobb ajánlatot. Aztán meglepődnek, hogy a cég fizetést emelne, marasztalni próbálja őket, de akkor meg már késő. Jobb ennek elébe menni.

aug. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#15 vagyok.


A 16. nagyon profin megfogalmazta. Köszönjük, felüdülés volt ezt olvasni, a sok hülye között, már elnézést a hülyéktől.


Azt szeretném hozzátenni, hogy ez azért annyira nem egy komoly cég, inkább egy kisebb garázscégnek tűnik, ott ahol minden előírás be van tartva, ott nem nagyon fordul elő ilyen.


Mégpedig a te esetedben erősen érzem, hogy a munkaszerződésed egyáltalán nem vonatkozik a 3 teljesen eltérő feladatkörre.

Azt kellene megnézni.


A munkaszerződésed biztos vagyok benne, hogy nincs benne ilyen pont, hogy 2 hétig ilyen, 2 hétig olyan, de erre x jár, a másikra meg y.



Ezt alaposan le kellene beszélni. Elvégre ha téged fix 500-ra vettek fel szerelőnek, akkor nem tartom korrektnek, hogy jövő héten csak söprögetni fogsz takarító bérért, nem, ilyen egyszerűen nincs.

Én megmondanám, hogy fix 500, az sem érdekel, ha sepregetek, irodában ülök, szerelek, fix 500 és pont.


Tehát ha téged alapból 500ba vettek fel, de tudnak foglalkoztatni 350-be, akkor bizony benned alaposan járatják azt a bizonyos rudat.



Amennyiben zsebbe kapod a fizetést, akkor is. Pláne, ha interjún a megállapodás nem tért ki a kisebb fizetésű pozícióra is alkalomadtán.


Ilyen zsebbe fizetés esetén sincs, de erősen garázscég feelingje van, ahol szeretik lehúzni a munkavállalót, ha meg kiállsz magadért, benne lesz a pakliban, hogy sértettségből keresztbe tesznek neked, bár én mindig kiálltam magamért, nem hagytam, hogy hülyére vegyenek, mindig legyen B terv.

aug. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!