Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha ennyi pozícióban bevethető...

Ha ennyi pozícióban bevethető vagyok, akkor nem érdemlnék kicsivel nagyobb fizetést?

Figyelt kérdés

Az eredeti szakmám autószerelő, azon belül teherautókra szakosodtam. 9 éve dolgozom egy logisztikai cégnél, az első 2 évben csak szerelő voltam, aztán sofőrre volt szukség, és megcsináltam a CE jogsit, hogy kamionozhassak is, mikor arra van szüksége a cégnek. Aztán 5 éve fuvarszervezőből volt hiány (jól beszélek angolul és nemetül is, de nyelvvizsgám nincs), így oda tettek, hogy alkalmanként azt is csináljam, mikor egy kolléga beteg, vagy szabadságra megy. Jelenleg már ott tartunk, hogy kb 3 hetente ide-oda helyeznek, egyik héten még a műhelyben szerelek, aztán kamionnal kiküldenek Svédországba, mikor pedig hazaérek akkor pedig betesznek az irodába fuvarszervezőnek. Teljesen kaotikus az egész, mindig oda helyeznek, ahol épp emberhiány van.

Mindezért csak az adott pozició bérét kapom meg. Tehát ha egy hónapban 2 hétig kamionozok és 2 hétig szerelek, akkor 2heti alap kamionos fizetést kapok, és 2 heti szerleőit.



aug. 7. 14:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%
Miért kapnál olyan dologért pénzt, amit nem csinálsz? Amikor szerelsz szerelsz, amikor kamionozol kamionozol és nem szerelsz, szóval pontosan azt kapod amit épp csinálsz, se többet se kevesebbet.
aug. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A cég sokat spórol rajtam azzal, hogy ide-oda helyez, így nincs szüksége állandó melósra mindhárom területen. Ha felvenne még 1 szerelöt, akkor annak nem tudna állandó munkát bizotsítani, ugyanígy a sofőrnék és a fuvarszervezőnek sem. De ittvagyok én, mint egy Jolly Joker, akit kedvére áthelyezhet.
aug. 7. 14:48
 3/17 A kérdező kommentje:
A három terület közül a sofőrök keresnek a legjobban. Nekem az is elég lenne, ha mindig csak a kamionos fizetést kapom, függetlenül attól, hogy épp hova helyeznek.
aug. 7. 14:55
 4/17 anonim ***** válasza:
34%
nem bizony
aug. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 BeefEater ***** válasza:
72%

#1: A kérdező egy Jolly Joker a cégnek már akkor is, ha csak a fele lenne igaz annak, amit leírt (és nincs okom kételkedni benne).

3 különböző szakmában tud helyettesíteni. Ha nem csinálná, akkor a cégnek kellene, hogy legyen 3 embere, aki éppen elérhető.


Kérdező, azért nyilván azért nem fogsz háromszoros bért kapni, de én a helyedben megkérdezném a informálisan a főnököt, hogy mekkora az esélye egy fizetésemelésnek. Ha nem tetszik a válasz, akkor keresnék egy másik melót és amikor oda felvettek, a felmondáskor, amikor elkezdenek pánikolni mondanám, hogy 50% emelésért maradok (és ezt írásban kérném). Ha nem, akkor a felmondás végleges.

aug. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Elvégzed a munkát ennyiért is, akkor minek adnának többet? Te többet fizetsz a boltban a kenyérért, mint amennyiért megkapod?
aug. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
Nem érdemelsz magasabb fizetést, mivel alacsonyabb bérért is elvégzed a feladatodat.
aug. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
Számold ki, mennyibe kerülne a cégnek 3 ilyen személyt részmunkaidőben alkalmazni (4órában) (beleértve azt is, hogy az háromszor egy főnyi cafeteria keret ha az is játszik, és háromszor annyi munkába járás költségtérítés, munkaruha stb). Ha megvan ez az összeg, akkor maximum azt megkövetelheted. (Megadják, mert további költséget és kieséssel járó bevételcsökkenést jelent ha felmondasz és toborozniuk kell 3 embert)
aug. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%
Fel kell mondani
aug. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem teljesen mindegy, hogy mást mit gondol, ha kevesled a fizetést, ülj le beszélni a vezetőddel, legalább tudni fogod mi a helyzet. Hogyha nem kapod meg amire vágysz, még mindig válthatsz munkahelyet, avagy éppen ellenkezőleg, interjúkon kiderül, hogy jelenleg is korrekt a fizetésed.
aug. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!