Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tervezőmérnök vagy projektmérn...

Tervezőmérnök vagy projektmérnök pozícióban vannak karrierszempontjból nagyobb fejlődési/kereseti lehetőségek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezt nehéz megmondani, de most két ajánlat között vacilálok.

Az egyik vegyipari vállalatoknak készít kiviteli terveket elég speckó programokkal, a másik pedig egy vegyipari vállalat, ahol én később projekteket menedzselnék, és részt vennék a mérnöki munkákban is karbantartás, üzemeltetés, fejlesztés szempontjából.

Akár itthon, akár külföldön melyikkel lehet nagyobb karriert befutni, könnyebben elhelyezkedni nagyobb fizetéssel stb?

Előre is köszi a segítséget.



2023. jún. 1. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Projekt menedzsment .
2023. jún. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy láttam hirdetésekben és hallottam ismerősöktől, hogy projekt menedzserként, ha van már pár év tapasztalatod, akkor a bruttó 1,5 milliós fizetés sem elérhetetlen, míg tervezőként ennyit sosem fogsz keresni. Ha csak nem tudsz egyéni vállalkozóként dolgozni, de ahhoz meg nagyon kellenek a kapcsolatok. Szóval én pár év tervezés után inkább a projekt menedzser irányba váltottam.
2023. jún. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia ! Nagyon jó felé kacsintgatsz. Én is vegyipari gépészen voltam, jó az elején elbaxtam 2 évet épületgépészetben ( rossz körülmények , 0 fejlődési lehetőség ,sok túlóra,rossz fizu szóval #építőiparthings , aztán váltottam gyógyszeriparba. Ott lehet projekt mérnökként jó dolgokat csinálni,felelősséged is lesz bőven,aztán ha bejön akkor bejön ha nem akkor nem. De pl. üzemtervezőként is nagyon nagyot lehet szakítani (ajánlom az Autocad Plant 3D-vel ismerkedj meg tök szórakoztató tud lenni),COMOS,AVEVA szoftvereket húzd magadra. Ezzel a speckó tudással külföldön is szétszednek ,tapasztalatból mondom :)
2023. júl. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3

Na igen tervezőként én is sokat használtam a Plant 3D-t meg az AVEVA-t, ami nagyon érdekes volt, de úgy érzem, hogy projektek lebonyolításával/menedzselésével vagy üzem vezetésével sokkal nagyobb felelősségem lenne, ha már csak a pénzügyi kezelést nézzük.

Egyelőre utóbbi felé kezdtem el mozogni, bár még tervezni is vissza tudnék menni.

A fő szempont, hogy melyik felé haladjak az nyílván a fizetés, utána hogy akár belföldön, akár külföldön melyikkel tudok gyorsabban elhelyezkedni különböző cégeknél.

2023. júl. 8. 10:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Manager szint az sztem minden iparágban jobban fizet mint a sima tervezes.
2023. júl. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!