Milyen munkafolyamatot végző mérnök keres a legtöbbet? ( Lent )
Most nem az oklevél megnevezésére lennék kíváncsi, mert azzal tisztában vagyok hogy az Infos mérnök, villamos, gépész, és mechatronikai mérnök viszi haza a legtöbb pénzt. A kérdés az lenne, hogy milyen pozícióban fizetnek jobban, és melyekben kevésbé. Gondolok itt az alábbi HR-es által kitalált kifejezesekre,mint pl fejlesztőmérnök, tesztmernok, folyamatmernok,gyártástámogató mérnök,projektmérnök, minőségbiztosítási mérnök, üzemmérnök, karbantartó mérnök, kísérleti mérnök stb.
Melyik viszi haza a legtöbb, és melyik a legkevesebb pénzt ? Illetve ezek jellemzése is a kérdésem lenne. Mi a különbség köztük ? Melyik igényli a legkevesebb és melyik a legtöbb szaktudást ? Melyek ezek közül a monotonabb, érdekesebb, stresszesebb, nyugisabb pozíciók, szóval minden amit tudtok ezekről.
Én látok egyfajta tendenciát. Átlagban a gyakorlatiasabb, gyártáshoz közeli mérnököktől kezdődően növekszik a bér az egyre absztraktabb, irodaibb területen dolgozók irányába.
Tehát azok a mérnökök, akik "bepiszkolják" a kezüket gépekkel (pl gyártástámogató mérnök, tesztmérnök, üzemmérnök, karbantartó mérnök, folyamatmérnök stb) kevesebbet keresnek, mint akik nem gyári részlegben dolgoznak, hanem irodában, például fejlesztőközpontban (pl fejlesztőmérnök, tervezőmérnök, szimulációs mérnök, analízis mérnök stb).
De ez csak az én meglátásom, nem biztos, hogy mindenhol így van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!