Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Programozást vagy villanyszere...

Programozást vagy villanyszerelést érdemes tanulni inkább, szerintetek? Karrierváltó vagyok (szeretnék lenni). Pro kontra is írjatok nyugodtan..igaz, hogy programozók között sok a gerincsérves, hogy előbb-utóbb elkerülhetetlen a sok üléstől?

Figyelt kérdés

aug. 4. 21:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"menjen inkább szerelönek, ahhoz nem kell sok ész"

Azért ez óriási tévedés, a villanyhoz ész is kéne (nem a gipszkeveréshez).

aug. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
27%
@11 Ja, de mondjuk elég más szint egy szakmunkásban meg érettségi utáni szakképzésben tanulható dolog, mint mondjuk nagy nyelvi modelleket fejleszteni vagy egy globális szolgáltatás infrastruktúráját üzemeltetni.
aug. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Programozó vagyok. Egyik barátom villanyszerelő. Elég jól össze tudom hasonlítani.


Én, a programozó:

+ Itthonról dolgozok, kényelmesen, a magyar átlagfizetés háromszorosáért

+ Kötetlen a munkám, bármikor dolgozhatok, csak legyen meg a task határidőre

+ Nincs szinte semmi költségem, saját eszközökkel dolgozok

+ Nem kell túlóráznom vagy hétvégén dolgoznom

- Alig mozdulok ki


A barátom, a villanyszerelő:

- Marha sokat dolgozik, akár hétvégén is, mégsem keres túl jól

- Porban, kényszertesthelyzetben kénytelen dolgozni

- El kell viselnie a hülye ügyfeleket

- Elég sok költsége van: szerszámok, szerelési anyagok, stb

+ Sokat mozog, sokat van emberek között


Döntsd el te, melyik a jobb.


Egyébként egy jó szék és jó asztal kérdése és nem leszel gerincproblémás az ülőmunkában sem. Csak persze ehhez nem a 40 ezres EMAG-os széket kell megvenni. Nekem a székem 190 ezer volt és még ennek az ára sincs sehol egy Herman Millerhez képest, a magasságban állítható asztal meg 250 ezer és így időnként fel tudok állni és állva dolgozni.

aug. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem kell ülnöd mert programozol, vannak tabletek, telefonok, vezetéknélküli eszközök stb ennyi erővel a postások is sokat ülnek vagy bicikliznek...
aug. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Na de hol kezdjen bele az ember??

Sok szabadidőm van a munkahelyemen, üres perceimben szivesen tanulnák, csak a kezdet nehéz.

aug. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15: felvi.hu

Előszőr egy anyanyelv szak, utána jöhet egy ízlés szerinti IT

aug. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Azt is érdemes figyelembe venned hogy a JELENLEGI helyzetben mivel tudsz könnyebben elhelyezkedni. Könnyen beszél az az IT-s aki már 5-10 éve a szakmában dolgozik és akkor került a piacra amikor kánaán volt elhelyezkedés szempontjából, én is ebben dolgozok már 5+ éve és a cégünknél is sokkal kevesebb junior álláshirdetés van, azt is vedd hozzá, ha totál nem érdekel a programozás, akkor hatalmas kiégés lesz belőle, ide nem lesz elég a "sok pénzt akarok keresni ezé tanulom ezt" hozzáállás. Most hogy folyamatosan zárnak be a bootcampek és egyre kevesebb pályakezdő/junior állás van azért érdemes átgondolnod hogy tényleg akarsz-e programozó lenni. A villanyszerelő hiányszakma jelenleg és egyre kevesebb szakember lesz a piacon(mivel kevesen mennek vilanyszerelőnek), ha te normálisan kitanulod a szakmát akkor mindig lesz munkád és kb. akármennyit elkérhetsz az ügyfelektől, persze vannak hátrányai is( veszélyes fizikai meló, de pont ezért fizetik meg). Mind2 karriernél lehetnek egészségügyi problémáid ha nem eszel egészségesen és nem sportolsz, ne ez legyen a mérvadó(a szomszédom burkolóként dolgozik és a közhiedelemmel ellentétben nem egy alkoholista szaki, hanem egy kigyúrt pali aki hobbiként hegyeket mászik).
aug. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!