Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezt a csendes felmondást...

Ezt a csendes felmondást miért csinálja a munkáltató? Miért nem rúg ki egyből akkor,miért éri meg neki jobban ha felmondanék?

Figyelt kérdés
N
aug. 1. 01:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%
Ne aggódj. Nemsokára felmondok. Csak várd ki kérlek.
aug. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
?nem értem
aug. 1. 02:06
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Én a kérdést nem értem.

Mi az a csendes felmondás?

aug. 1. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%

3

Hát amikor nem hangos. Tudod fingásnál is van az ordenáré hangos meg a sunyi csendes.

aug. 1. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Mert ha te mondasz fel, az neki jobb.
aug. 1. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%

A csendes felmondást nem a munkáltató, hanam a munkavállaló csinálja. Aki ahelyett, hogy felmondana, elkezd nem csinálni semmit vagy egy szükséges minimumot. Bejár dolgozni, megjelenik a meetingeken, megígéri, hogy megcsinál egy feladatot, aztán kifogásokat keres, hogy miért nem. A napi rutin feladatokat megoldja, de a nagyobb projektekből kihúzza magát. Egyszerűen várja, hogy a munkáltató megúnja és rúgja ki végre. A dolog azért működik, mert a legtöbb szervezetben van egyfajta tehetettlenség, és a legtöbb főnök nem szeret kirúgni, ezért hónapokig el lehet élősködni egy ilyen munkahelyen. Ezt csak nagy létszámú munkahelyeken lehet eljátszani, ahol a sok szintű hierarchia és átláthatattlan munkaszervezésnél el lehet bújni.

Nálunk is van pár ilyen ember.

aug. 1. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Én sem értem, mi az a csendes felmondás, de ha ő rúg ki, azt alaposan meg kell indokolni, így neki egyszerűbb, ha te mondasz fel.
aug. 1. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy rosszul értelmezed a jeleket, hiszen bizonyos emberek simán csak bunkók, rajtad vezetik le a feszültséget. Az is lehet, hogy nem akar végkielégítést fizetni.
aug. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó régóta várom hogy kirúgjanak, vagy csődbe menjen a cég (már döglődik egy jó ideje), de egyszerűen nincs változás. Én is a végkielégítésre hajtok, túl régóta dolgozom itt ahhoz, hogy csak úgy itt hagyjak egy jelentősebb összeget.

Lassan viszont lépnem kell.

Azért csinálom ezt mert amúgy kényelmes, nagyon laza munka, közel is van, nem kell ingáznom és hát nyilván a megszokás is sokat számít. Új munkát keresni elég stresszes és nyilván lutri is. Ki tudja valójában milyen lesz az új hely.

aug. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt akartam írni, hogy a csendes felmondást a munkavállaló csinálja, nem a munkáltató.

De ez megint egy olyan fogalom, ami USA-ból jött, az itthoni munkakulturára nem nagyon húzható rá.

aug. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!