Ezt a csendes felmondást miért csinálja a munkáltató? Miért nem rúg ki egyből akkor,miért éri meg neki jobban ha felmondanék?
Én a kérdést nem értem.
Mi az a csendes felmondás?
3
Hát amikor nem hangos. Tudod fingásnál is van az ordenáré hangos meg a sunyi csendes.
A csendes felmondást nem a munkáltató, hanam a munkavállaló csinálja. Aki ahelyett, hogy felmondana, elkezd nem csinálni semmit vagy egy szükséges minimumot. Bejár dolgozni, megjelenik a meetingeken, megígéri, hogy megcsinál egy feladatot, aztán kifogásokat keres, hogy miért nem. A napi rutin feladatokat megoldja, de a nagyobb projektekből kihúzza magát. Egyszerűen várja, hogy a munkáltató megúnja és rúgja ki végre. A dolog azért működik, mert a legtöbb szervezetben van egyfajta tehetettlenség, és a legtöbb főnök nem szeret kirúgni, ezért hónapokig el lehet élősködni egy ilyen munkahelyen. Ezt csak nagy létszámú munkahelyeken lehet eljátszani, ahol a sok szintű hierarchia és átláthatattlan munkaszervezésnél el lehet bújni.
Nálunk is van pár ilyen ember.
Jó régóta várom hogy kirúgjanak, vagy csődbe menjen a cég (már döglődik egy jó ideje), de egyszerűen nincs változás. Én is a végkielégítésre hajtok, túl régóta dolgozom itt ahhoz, hogy csak úgy itt hagyjak egy jelentősebb összeget.
Lassan viszont lépnem kell.
Azért csinálom ezt mert amúgy kényelmes, nagyon laza munka, közel is van, nem kell ingáznom és hát nyilván a megszokás is sokat számít. Új munkát keresni elég stresszes és nyilván lutri is. Ki tudja valójában milyen lesz az új hely.
Én is azt akartam írni, hogy a csendes felmondást a munkavállaló csinálja, nem a munkáltató.
De ez megint egy olyan fogalom, ami USA-ból jött, az itthoni munkakulturára nem nagyon húzható rá.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!