Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes nagyobb összeget...

Érdemes nagyobb összeget mondani bérigénynek?

Figyelt kérdés
Ha minden másban tuti befutó lennék, csak a bérigényemet sokalják, akkor vissza fognak hívni, hogy lealkudják? Nem akarok túl keveset se mondani, mert akkor meg azért járok pórul.

júl. 29. 18:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Annyit mondj amennyiért NEKED megéri odamenni dolgozni. Vegyed figyelembe a többi tényezőt is, szóval ne csak a pénz motiváljon, mert hosszú távon nem biztos, hogy a pár ft többlet megéri a többi szarság elviselését, vagy éppen a rosszabb körülményeket, mint a több utazási idő, a több munkaóra vagy a nagyobb felelőséggel járó stressz.

Szerintem érdemes neked is sávosna gondolkozni, tehát a te általad preferált bérhez képest +-10%-os sávot megadni. Így hagysz lehetőséget a munkáltatónak is alkudozni.

Vagy mondd meg kereken, hogy te ennyit szeretnél, minden körülmény figyelembe vételével és majd ők eldöntik megérsz-e nekik annyit.

júl. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Bármi előfordulhat. Van olyan cég, amelyik alkudozik, de olyan is, hogy csak simán nem jeleznek vissza a magas igényed miatt, és azt a látszatot keltik, hogy szakmailag nem vagy megfelelő.


Utóbbi a gyakoribb, mert a cégek szégyellik, hogy szarul fizetnek, nem akarják, hogy híre menjen a fórumokon.

júl. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Szó sincs arról, hogy pár Ft-ért váltanék. Legalább 25%-os béremelkedést várok el, kevesebbért nem megyek sehová. Ez persze könnyen lehet, hogy magasabb felelősséggel is jár, de semmi nincs kizárva. Előző váltásomnál 72%-os emelkedést értem el úgy, hogy csökkent a felelősségem (nevetségesen alul voltam fizetve ott, ahonnan akkor eljöttem). És igen, más szempontokat is figyelembe veszek, pl. utazás, milyen közegbe kerülnék stb.
júl. 31. 20:47
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!