Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyugdíjas koromig autóbusz...

Nyugdíjas koromig autóbusz vezető voltam. Most a nyugdíjam mellett tovább akarok autóbuszt vezetni. Azonban a munkaadó kötelezett, a PÁV 2 vizsgálatra. Ezt jogosan tette a munkaadó?

Figyelt kérdés
Ugyanis soha a munkaadók nem foglalkoztak ezzel a vizsgálattal. Nehezen de rávettem magam erre a vizsgálatra. 17 vizsgázóból 9 fő nyugdíjasok voltunk.Hát mit mondjak, macerás kifárasztó több vizsgálatokból áll az biztos, ez a vizsgálat. Kb 50 perc alatt végeztem is sikerült a vizsgálat, nekem is és 7 nyugdíjasnak, és még 5 fiatalnak akik megkaptuk a PÁV 2 igazolást.Az az érzésem, hogy a fiatalok nem veszik elégé komolyan ezeket a vizsgálatokat, azért sem sikerülhet nekik.
júl. 28. 14:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"PÁV II. alkalmassági kategória szükséges:


közúti közlekedési szolgáltatás keretében személyszállítást végző autóbusz, trolibusz, személygépkocsi,

nemzetközi közúti személyszállítást végző autóbusz - amelyben a vezetőülésen kívül legalább 17 állandó ülőhely van,

veszélyes áru szállítását végző gépjármű vezetéséhez."


Jogosan

júl. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, ha nem terhellek, de milyen vizsgálatok voltak?(Csak kíváncsiság.)
júl. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Jogosan.

Ha szerinted a PÁV2 macerás akkor inkább ne vezess buszt. Akinek nincs PÁV2je ne vezessen buszt.

júl. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
1972. évtől a nyugdíjazásomig Autóbuszt vezettem. Soha senki nem kötelezte az autóbusz vezetőket ilyen vizsgálatokra.Soha balesetet nem okoztam. De most már túl vagyok ezen is. Aug 01 napjától már autóbuszt vezetek újból, csak már nyugdíjasként.A nyugdíjam nem rossz, de szeretem az autóbuszt vezetni nagyon.Egyébbként elmondták a vizsgabiztosok a nyugdíjasoknak, hogy azoknak akiknek meg van az eredeti igazolásuk arról hogy gépkocsivezetői állásban dolgozhat, azoknak nem kell a PÁV vizsgát megszerezniük. Annyit kell tenniük, hogy leadják ezen igazolásukat, a sorszám alapján ellenőrzik az eredetiséget, és X Ft befizetésével, vizsga nélkül megkapják a PÁV vizsgálat igazolványait. De kinek van már ez meg? Nekem sincs meg már.
júl. 28. 14:49
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A jogszabály szerint ezek váltják ki a pávot.

(2) A pályaalkalmassági minősítés alábbiakban felsorolt okiratok valamelyikével is igazolható:


a) I. pályaalkalmassági kategóriának felel meg


aa) az 1970. január 1-je előtti „C” kategóriás vezetői engedély,


ab) * az 1969. július 1-je és 1978. március 31-e közötti dátummal kiadott gépjárműkezelői bizonyítvány


Ha neked van ilyen akkor nem kell menned pávra, ha nincs akkor kell. Mit kell ezen ennyit rugózni. Múltkor is feltetted ezt a kérdést. Faék egyszerű vizsga.

júl. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5.nek. Te, összekeversz valakivel. Olvasd el a jelen kérdésemet. Nem kérdeztem konkrétan erre rá, mert tudtam, amint a vizsgámkor ezt elmondták a vizsgabiztosok.Azért mondtam el, mert lehetséges az hogy valaki(k) nem ismerik ezt a szabályt, úgy mint a munkáltatóim sem ismerték, mert nem köteleztek rá a PÁV 2 vizsgálatra. Én nem mondanám faéknek, mint te. A lényeg az hogy felelj meg a vizsgálatoknak. Ennyi.
júl. 28. 16:01
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"Azonban a munkaadó kötelezett, a PÁV 2 vizsgálatra. Ezt jogosan tette a munkaadó?"


"...úgy mint a munkáltatóim sem ismerték, mert nem köteleztek rá a PÁV 2 vizsgálatra. "


Hm....

júl. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igen, a mostani munkáltatóm kötelezett erre,ahol nyugdíjasként jelentkeztem az autóbusz vezetői hirdetésükre, amire nem kötelezhetett volna, azonban a fiatalabb koromban a munkáltatóim egyike sem kötelezett erre. Mindegy is, meg van az a lényeg.DE elmondtam a munkáltatómnak hogy miért nem kellett volna a PÁV 2 vizsgálat, azt mondták nem ismernek ilyen szabályt. Ez a baj ebben az országban, hogy mindenki a feje után követel meg olyant amit nem is tehetne meg.
júl. 28. 16:56
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Na neked miért nem kellett volna páv?

Áruld már el! A jogszabályt is linkeld hozzá. Az ilyen hogy azt mondták, azt hallottam, úgy van stb nem érdekel.

júl. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Mivel 1968. évben szereztem meg a "C"kategóriás teher gépkocsiból a vezetői engedélyemet.

Mivel igazolható a 2004. július 1-jét megelőzően szerzett PÁV minősítés?


2004. július 1-t megelőzően szerzett pályaalkalmassági minősítés az alábbi bejegyzésekkel igazolható:


PAV I-nek felel meg:

- 1970. január 1-je előtti C kategóriás vezetői engedély,

- 1978. április 1-je előtti gépjárművezetői állásvállalásra jogosító vezetői engedély,

- 1969. július 1-je és 1978. április 1-je között kiadott gépjárműkezelői bizonyítvány,

- I. pályaalkalmassági kategória megszerzését igazoló PÁV határozat.

júl. 28. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!