Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Népliget autóbuszállomásról...

Népliget autóbuszállomásról hogyan jutok el leggyorsabban a Keleti Pályaudvarra?

Figyelt kérdés

Nincs nagy gyakorlatom a tömegközlekedésben, szóval lesétálok a Népligetnél a metróba, ezt gondolom nem lehet eltéveszteni, és melyikre szálljak fel, honnan tudjam, hogy melyik az enyém? Itt elmegyek a Kálvin Térig, gondolom látni fogom, hogy hol van a másik metróállomás, és ez egyenesen a Keleti Pályaudvarig visz? Itt szintén miből tudom meg, hogy melyik az én metróm?


Ezek alapján nézem [link]

[link]


júl. 15. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Metrón az irányt annak a végállomásáról tudod meg.
júl. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1.: Gondolom kivan írva. És a menetidő kb. mennyi lehet maximum? Ha Népligethez megérkezek pl. 11:00-kor, és 11:20-kor megy a vonat a Keletiből, akkor azt valószínűleg nem érem el?


És villamoson honnan tudhatom meg az irányt? Egyébként szoktam járni villamossal, mindig ugyanazzal, megszokásból. Anno mondták, hogy melyikkel menjek, és megjegyeztem. Régebben próbáltam kisilabizálni, hogy most akkor melyik oldali villamos megy merre, és nézegettem a térképet, de csak akkor tudtam meg a célállomást, amikor bent voltam. Gondolom van erre valami jobb módszer is. Csak nincs fél órám nézegetni kívülről a villamost, mert otthagy, és az állomáson nem volt számomra egyértelműen jelezve az útirány.

júl. 15. 11:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Rakj fel egy google mapsot és meg van oldva.
júl. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Lemész az aluljáróba a Népligetnél.. Ott pedig az Újpest városközpont felé menő metrót keresed meg. (Talán balkéz felől lesz, de nem vagyok benne 100%-ig biztos) Viszont jól ki van táblázva.

Kálvinon leszállsz, ott pedig nyilván a keletis végállomás felé mész.

De egyébként ha megkérdezel valakit, biztos segít neked.

júl. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
Mehetsz 1-es villamossal is a Közvágóhídig, onnan meg a 24-es. Ez lassabb időben, de az 1-es villamoson van légkondi, a 24-esen meg jó a menetszél. A 3-as metrón ekkora hőségben meg fogsz dögleni, én is kerülöm mint a pestist. A többi metró viselhető, bár a 4-esben se viszik túlzásba a légkondit, akkor kellemes ha a fúvóka alá állok.
júl. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

20 perc alatt nem fogsz átérni.

Lemész az alujáróba, megkeresed a metróbejáratát ( [link] Két lépcsőt látsz, a bal oldalin mész le, onnan mennek a szerelvények Újpest felé. Érdemes a szerelvény végébe felszállni, mert a Kálvin téren ott lesz a legközelebb az átjáró a 4-es metró felé.

A Kálvin téren leszállva lefelé vezető mozgólépcsőt kell keresni, de ki is lesz írva, hogy merre találod a négyes metrót. Az átszálló folyosóról mozgólépcső vezet a peronra, felérve a bal kéz felé eső vágányon mennek a járatok a Keleti felé. Videós bemutató az átszállásról: https://www.youtube.com/watch?v=tQT5esHPSNU

A Keletinél két mozgólépcső van. Ha leszállsz és háttal állsz a metrónak, akkor a jobb oldali, (ami mellett liftek is vannak) kell neked, ezzel feljutsz az aluljáróba. (térkép az aluljáróról: [link] Az aluljáróban átlosan jobbra van egy lépcső (D jelű kijárat), ez előtt elsétálsz és balra fordulsz. Szemben egy rövid lépcsősor vezet a MÁV pénztárhoz, majd egy hosszabb a peronra.

júl. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen esélytelen, még futva is.

Tegyük fel, másodpercre pontos a busz. Akkor is kell legalább 5 perc a villamos/metró megállóig. Ha ott vagy a Keletinél, onnan is kell legalább ennyi a vonatig.

(Én a metróból pl. az 5. vágányig jól kilépve 7-12 perc alatt érek oda, és az még csak a legvége. Nem mindegy, mennyire tudsz haladni a két mozgólépcsön, és mennyire kell kerülgetni az embereket.

Fél óra sem lenne elegendő szerintem.

júl. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


És 40 perc elég lesz? Reggel 7:20-ra érne be a busz a Népligetbe, és 8-kor megy a vonat a Keletiből. Mennyire laza elérni?

júl. 15. 15:25
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
40 perc már kb. elég, de kövesd az eddig leírtakat, hogy hova szállj a metrón, melyik mozgólépcsőn menj fel stb. Ha hétvégén utazol, olyan is elő szokott fordulni, hogy a kis forgalom miatt hamarabb ér a busz a Népligethez.
júl. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
54%
1-essel Puskás, onnan M2 Keleti, szerintem ez a leggyorsabb.
aug. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!