Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Békéscsabán miért nem találok...

Békéscsabán miért nem találok munkát? Valaki segít?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Békéscsabán keresek állást, és bárhová adom be a jelentkezésem, nem szólnak vissza egy kukkot sem emailben, hogy mehetek interjúra. Érettségivel rendelkezem, pályakezdőként.

Köszönöm a segítséget mindenkinek. :)



júl. 25. 23:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
Manapság egy érettségi semmire sem elég. Vagy egy keresett felsőfokú végzettség vagy egy szintén keresett szakma kellene. De szimpla érettségi nem jó semmire.
júl. 26. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy az 1-es írja.
júl. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%

Hát mert kihangsúlyozod ezt a kettőt a jelentkezésednél, és lefordítanám neked őket munkakereső melós szlengre.


"érettségivel rendelkezem" = nagyképű vagyok.

"pályakezdő vagyok" = nem értek semmihez.



Dolgozni általában nem azért vesznek fel bárkit is egy munkahelyre, mert szivességet kér!


Próbálj meg nyújtani is valamit a jelentkezésedben, hogy érdemesnek lássák, hogy foglalkozzanak veled!


Inkább írj a céljaidról, elképzeléseidről a munkahelyeddel kapcsolatban (és ez a cég érdekeit is tartsa elsődlegesnek), mit arról hogy még nem dolgoztál sehol, és nem értesz semmihez.

Legalább az ambíciót lássák benned, meg az akaratot, és nem utolsó sorban az alázatot...

júl. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Kis szerepjáték :


Van egy 27 éves fiatal gazda gyerek.

Életébe csak a földet túrta meg piacozott, kereskedett a szüleivel.

"Megörökli" a 8 hektárt a szüleitől, nyomja a gazdaságot mert az ősei már nem bírnak dolgozni

.

Felveszik a támogatást, nyitnak három vegyeskereskedést egyikbe a papa, másikba a mama, harmadikba az asszony melózik.


Kellene nekik alkalmazott!


Szerinted majd érdekli bármelyiket is, hogy neked érettségid van?


Bent bírsz lenni fél hatra kipakolni?

Tudsz kiszolgálni? Értesz a pénzhez meg az áruhoz?


Más helyeken is ez megy, és hozni kell a számokat arra vesznek fel, nem arra, hogy 20 évig jártál iskolába!

Ezzel keress állami állást akkor, ne versenypiacit!

júl. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Békéscsabán amúgy sincs sok munka, rengetegen jelentkeznek 1-1 állásra
júl. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ott tomegevel a romanokhoz jarnak at dolgozni az emberek magasabb fizetesert. Probalj meg te is oda jelentkezni.
júl. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%
Menj el KUKA-snak. Ott is van üzemük.
júl. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem keseredj el a válaszokon. Inkább vond le azt a következtetés, úgy valamit lépned kell. Nem feltétlenül kell 5 éves egyetemi végzettséget csinálni, vannak jól fizető szakmák is, nem is egy. Kitartást, fiatal vagy lesz még időd bőven tapasztalatot szerezni netán valamit kitanulni.
júl. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Érettségivel szereztem egy rendszergazdai jogosultságot, szakmai ágazati infóból érettségiztem le, szerintem ez így többet ér mint egy sima érettségi...
júl. 26. 22:46
 10/16 A kérdező kommentje:
Szoktam telefonokat javítani, laptopokat karban tartani, szerelni, szeretem ezt csinálni. Cisco Packet Tracer is megy, bár nem olyan magas szinten.
júl. 26. 22:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!