Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy Gazd-men szakon végzett...

Egy Gazd-men szakon végzett közgazdász milyen munkákat tud végezni? Meg tud élni?

Figyelt kérdés
Ismerősöm annak tanul, de amúgy nem tudom mire jó. Aki elvégez egy ilyen képzést, jobban meg tud élni annál, mint aki elmegy az Aldiba kasszázni?
júl. 24. 22:35
 1/6 anonim válasza:
45%

Először is. Aki gazdment végez az nem közgazdász. A közgazdász akkor lesz ha megcsinálja a mestert.


El tud menni bankba dolgozni vagy a pénzügyi szektorban tud elhelyezkedni.

júl. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Én ugyanezt végeztem, jelenleg kontroller vagyok. Volt csoporttársak között van HR-es, pénzügyes, könyvelő, auditor, adótanácsadó, marketinges, pályázatíró, coach és tanár is. Van, aki big4-nál, van, aki SSC-nél, van, aki hatóságnál, van, aki KKV-nál, és van, aki vállalkozik.

A Covid közepén végeztünk, ahol azért messze nem kapkodtak annyira a frissdiplomások után, mint pár évvel előtte, és így se tudok olyan emberről az évfolyamunkról, aki 3-4 hónapnál tovább keresett állást.

Nyilván pályakezdőként van, aki kevesebbet keres, mint egy 12 órázó, sokszor több műszakban dolgozó árufeltöltő, de ha az ember képes és hajlandó dolgozni, tanulni, akkor 2-3 éven belül messze le lehet hagyni azokat a béreket - legtöbbször nagyságrendileg kellemesebb munkakörülmények mellett.

júl. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
En anno business analyst lettem egy szoftvercegnel ezzel, azota is az itban dolgozom.
júl. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
1. Sokat számít a mester?
júl. 25. 01:08
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

Aki gazdmen diplomával nem tud elhelyezkedni, annál nem a diploma a hiba...

Sokan már duális alatt találnak maguknak helyet, ahova vissza is mennek a diploma kézhezvétele után.

júl. 25. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4. ha munkavállalás a cél, akkor az számít a legtöbbet, gyakornoki pozíciót vállaltál-e egyetem alatt, és így szereztél-e akkor gyakorlati és bevethető tudást, amikor ez a munkáltatónak még alig látható összegbe került. A pályakezdő full time, teljes fizetéses állásokba magasan szívesebben választanak olyan jelöltet, aki a/ saját gyakornokuk volt b/ valahol gyakornok volt ugyanebben a szakmában és nem kell neki a legalapvetőbb szakmai kérdéseket és együttműködési rutinokat-etikettet is megtanítani, miközben olyan fizetést kap, amit egy hasznos résztvevőre kalibráltak.
júl. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!