Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakmai gyakorlaton milyen...

Szakmai gyakorlaton milyen jogai vannak a tanulonak?

Figyelt kérdés

Szakmai gyakorlattal kapcsolatban tudtok segiteni?


Elkezdtem dolgozni egy cegnel, nem diakszovetkezeten keresztul amit sajnos mar megbantam. Nagyon szabalytalan dolgokat csinalnak szerintem, pl szabadsagra se vagyok elengedve mert hogy nem mehetek a teljes allasu kollegakkal egy idoben (tanulo letemre), semmilyen szerzodest sem irtam ala mert nem adtak csak a tanuloi feluleten van kitoltve illetve a sulival van szerzodesuk, minimalberre vagyok bejelentve, semmi nincs felem kommunikalva korrekten, mindent nekem kell kitalalnom hogy mi hogy mukodik es ha nem tudom engem szidnak le (igen, nincs HR)


Igazabol ezeknek a jogi oldala erdekelne, aki ebben jartas es tud barmi hasznos infot/segitseget az legyszi jelentkezzen. Koszi



júl. 23. 06:56
1 2
 11/14 mantis religiosa válasza:
0%
Ingyenes tanácsadó szolgálatnal kérhetsz segítséget.
júl. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
31%
Jövőre egy munkalehetőséggel kevesebb a diákoknak.
júl. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek teljesen igaza van, ha kiáll a jogaiért.


"pl szabadsagra se vagyok elengedve mert hogy nem mehetek a teljes allasu kollegakkal egy idoben (tanulo letemre),"

Ez nem szabálytalan. A szabadságot alapból a munkáltató adja ki. Kiadás előtt 15 nappal azt közölnie kell veled, hogy aszerint rendezd az életed.


"semmilyen szerzodest sem irtam ala mert nem adtak"

Véleményem szerint kell lennie valamilyen szerződésnek, nem csak a suli és közöttük. Lehet, hogy később kapod kézhez, ez nem szokatlan.


"minimalberre vagyok bejelentve,"

Ez sem szabálytalan. Olyan jövedelemről köteles adatot szolgáltatni a munkáltató a NAV felé havonta, amit számfejt részedre, és ki is fizeti azt. Ha ez minimálbér, akkor arról.


"semmi nincs felem kommunikalva korrekten, mindent nekem kell kitalalnom hogy mi hogy mukodik es ha nem tudom engem szidnak le (igen, nincs HR)"

Ezzel a legtöbben így vagyunk. Sajnos. Nekem még nem sikerült kifognom olyan munkahelyet az elmúlt 38 évben, ahol minden flottul ment. Az ritka, mint a fehér holló...

júl. 24. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Senior Séf ***** válasza:
100%
A kötelességeiddel tisztában vagy, ugye?
júl. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!