Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakmai gyakorlaton milyen...

Szakmai gyakorlaton milyen jogai vannak a tanulonak?

Figyelt kérdés

Szakmai gyakorlattal kapcsolatban tudtok segiteni?


Elkezdtem dolgozni egy cegnel, nem diakszovetkezeten keresztul amit sajnos mar megbantam. Nagyon szabalytalan dolgokat csinalnak szerintem, pl szabadsagra se vagyok elengedve mert hogy nem mehetek a teljes allasu kollegakkal egy idoben (tanulo letemre), semmilyen szerzodest sem irtam ala mert nem adtak csak a tanuloi feluleten van kitoltve illetve a sulival van szerzodesuk, minimalberre vagyok bejelentve, semmi nincs felem kommunikalva korrekten, mindent nekem kell kitalalnom hogy mi hogy mukodik es ha nem tudom engem szidnak le (igen, nincs HR)


Igazabol ezeknek a jogi oldala erdekelne, aki ebben jartas es tud barmi hasznos infot/segitseget az legyszi jelentkezzen. Koszi



júl. 23. 06:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Rossz helyre mentél. Akik nálunk vannak kizárólag a telefonjukat nyomkodják.
júl. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tapasztalatert jottem ide, ami meg is van viszont kb rabszolga munka ahogy itt bannak az emberrel:)
júl. 23. 07:24
 3/14 A kérdező kommentje:
1-es koszi, ma is hasznosan inditottad a napod. Remeljuk a hatralevo jobb lesz.
júl. 23. 07:25
 4/14 anonim válasza:
88%
Pedig igaza volt. Akiket én ismerek és diákmunkás gyakorlaton vannak, könnyed a melójuk és rugalmasak. Az nem egészen tiszta hogy te akkor most tényleg diákmunkában vagy-e, mert az órabéres, de én ilyen munkahelyért és minimálbérért nem szakadnék meg.
júl. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szakmai gyakorlatos vagyok, viszont ugy bannak velem mintha teljes allasban lennek. Behivnak tulorazni, kotelezo munkavegzest rendelnek el amikor nem is tudnek menni. Nem minimalberert dolgozom,csak 4 oraban minimalberre vagyok bejelentve. Kozben van szakmai gyakorlatos megallapodas, ami ugye heti 40 ora
júl. 23. 08:11
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
Sírjál tovább öcskös. Nyugi, nem sok van már a nyugdíjig. Még egy kis kitartást!
júl. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
6 neked is szep napot, neked viszont sok van meg hogy ne egy bunko fasz legyel ugyhogy hajra
júl. 23. 08:49
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
Gyerekem! Még egy napja dolgozol, de már a jogaid érdekelnek, a szabadságod érdekel, és kóstolgatod a céget és a kollégákat?
júl. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

@8 Teljesen jogos. Azért, mert valaki fiatal, még nem köteles rabszolgaként viselkednie. Tök normális kérdéseket tett fel, egy gyakorlaton levő diákot túlóráztatni nonszensz, 20 órás bejelentéssel 40 óráztatni meg főleg. Mindenki sír, hogy rosszak a munkakörülmények és alacsony a fizu, de amikor az abszolút minimumot szeretné valaki, akkor elkényeztetett hülyegyereknek nevezitek.


Kérdezz rá először a sulidnál, plusz vannak ingyenes jogsegély vonalak is, én sem hagynám, pedig van mögöttem lassan 20 év munkatapasztalat.

júl. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
Jogod van hallgatni.
júl. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!