Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként Önkormányzat...

Pályakezdőként Önkormányzat vagy bank?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, voltam több interjún… az egyik munkahelyre 15-ével (3hét múlva) felvennének. Ez egy banki szektor. Az elején 4 órás állás, későbbiekben lehet 8 is. Úgy gondolom itt több a fejlődési lehetőség, változatosság, de egyben versenyszféra is..

De közben kaptam egy másik munkalehetőséget is amelyet akár azonnal is betölthetnék és ez 8 órás, de egy önkormányzati munka, amely inkább monotonabb, de stabilabb.

Mindkét munka helyben van, a szakmámban.

Ti melyiket választanátok?



júl. 22. 12:50
A kérdező szavazást indított:
Bank
Önkormányzat
10 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Csak a bank. Az állami, önkormányzati szférát kerüld, mint a pestist!


Ha egyszer véletlen jó is lenne az állami szférában alkalmazottnak lenni, a piaci múltaddal akkor is fel fognak venni, de legalábbis eséllyel pályázol.


Ha viszont a közszférában kezded, bele is ragadsz, annál rosszabb ajánlólevél nem létezik.


Max akkor, ha amúgy utálsz dolgozni, van egy párod, aki mindkettőtöket bőven eltart (akár 1-2-3 gyerekkel egyeütt is), na, akkor jó lehet. Vagy ha gyereket akarsz szülni, és kell egy hely, ahova vissza is tudsz menni.

júl. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Végzettségedtől és terveidtől is függ.

Ha közigazgatásban képzeled el a jövődet, akkor jó az önkormányzattól indulni. Nekem az is számítana, hogy mennyire van tényleg esély a 8 órás munkára a bankban. Bankban egyébként én is több lehetőséget látok. De ugye annak is úgy van értelme, ha szeretnél is továbblépni. Én ismerek olyat, aki 20 éve ugyanúgy banki ügyintéző. Na, azt tuti nem szeretném csinálni. Meg máshol sem szeretnék ügyfelezni.

júl. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért a bank sem mindegy milyen pozi. Mert ügyfelezni kb szinte bárkit felvesznek, aztán megy a cseszegtetés, mert ott nem csak Joli néninek kell számlát nyitni, hanem értékesíteni is kell és ugye kvóták vannak. Viszont jobb ugródeszka, mint egy önkoris munka, mert ott sem a béred nem lesz több, igaz nagyon meg se kell szakadni.
júl. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Felteszem, nem ügyfélszolgálatról van szó. Bankot választanék, tanulnék ott a munkából annyit, amennyit csak tudok. Van fluktuáció, a banki pozi környékén előbb-utóbb adódik 8 órás lehetőség is, akkor érdemes is megpróbálni, már ha tetszik a terület.

Egyébként bérről nem esett szó, de nem lepne meg, ha hasonló fizetés járna a bankos félállásért, mint az önkormányzati teljesért.

júl. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Univerzális tanácsadó pozícióba vennének fel. A fizetés az önkormányzatnál garantált bérminimum plusz 400 ezer Ft cafeteria, banknál meg egy fix alapbér van és teljesítményarányos bérezés+cafeteria.
júl. 23. 05:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem dolgoznak ismerőseim önkormányzatnál, meglepően sokat keresnek. Én mindig azt hittem, hogy ott alig lehet keresni. Pár éve botrány is volt, amikor a helyi újságban megjelentek a bérek, egy titkárnő is annyit keres, mint sok helyen egy-egy vezető. Szóval azért pénzben nem feltétlenül rosszabb, főleg, ha a banknál jutalék van. Akkor szerintem a banki ilyen "házalós" munka. Gondolom, hívogatni kell embereket és mindenfélét rájuk tukmálni.
júl. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, a plusz infóval a banki meló értékesítés, ráadásul nyomott alapbérrel a 4 órás miatt (rohadtul kíváncsi lennék, melyik bank, mert suttyóságnak tartom). A két ajánlat közül így szerintem is az önkormányzati a jobb. Kérdés, hogy muszáj-e ebből a kettőből választani. Még ha muszáj is, semmi nem tiltja, hogy állásba kerülés után is folytasd a keresést. (4-es)
júl. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
OTP Bankról van szó
júl. 23. 10:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!