Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnökök nem ciki, hogy már...

Mérnökök nem ciki, hogy már pénzügyes diplomával is többet lehet keresni?

Figyelt kérdés

A régi jó mérnöki fizetésből nem maradt semmi. Már nem egy fizetési statisztikát láttam, ahol a mérnöki béreket (IT kivételével) a pénzügyes munkák megelőzik. Emlékszem, hogy mikor én jártam egyetemre (15 éve), akkor sok bukott mérnök ment át gazdászra.


Most meg ott tartunk, hogy már ők is többet keresnek a mérnököknél? 😂 A redditen láttam, hogy a hegesztők is jobban keresnek, de ők legalább a mérgező gázokat szívják, így érthető.

Szerencsére ott hagytam a mérnöki pályát, mert nekem ez már sok lenne.


júl. 21. 22:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Mikor nem lehetett többet keresni vele?
júl. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Mindig is többet lehetett keresi pénzügyi területen, mint mérnökként.
júl. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

hányszor írod még ki ezt a kreténséget különböző formákban? te valami elmebeteg vagy tán...?

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-val..

júl. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
Én vezető szoftverfejlesztő vagyok 2 milliós alkalmazotti bruttó fizuval, cafeteriával, szabival, betegszabival, céges autóval, heti 5 nap home office-szal. Mutass már pár ilyen pénzügyest, aki ennyit keres. Kösz.
júl. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

A különbség 15 évvel ezelőtthöz képest hogy kb óriási mennyiségű pénzügyi cégnek van irodája ma már Budapesten. Morgan Stanley, BlackRock, Citi, MSCI, Wise. És ezek a cégek jóval átlag felett fizetnek.


Mondjuk hozzátenném hogy ezekre a helyekre, sok pénzért nem bukdácsoló közgazdászokat fognak felvenni.

De ugyanez igaz a mérnöki területekre is. Aki jól keres az nem tucat mérnök feladatokat végez egy random cégnél.

júl. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%
2 mérnököt ismerek, ők annyit keresnek 1 évben, mint más 10 év alatt sem, szóval nem tudom, kire gondolhatsz.
júl. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
91%

Képzett mérnököt milliószámra találsz Brazíliában, Indiában, Kínában, Vietnámban is. Tizedakkora órabérért, mint a magyar. Még csak most kezdődik igazán a műszaki pályák kiszervezése. A hazai acélgyártás pl. most szűnt meg, szóval kohó- vagy fémipari mérnök biztos lesz jó pár az országban, de gyakorlatilag a könnyűipari- és bányamérnökök is a mi életünkben tűntek el, hisz már nem varrunk és bányászunk szinte semmit, hanem mással csináltatjuk.


Az mondjuk más kérdés, hogy régen sem a fizetés volt magas, hanem inkább a hozzá társított társadalmi státusz, hiszen az, hogy ki tervezte a közúti hidat épp olyan bizalmi kérdés volt, mint hogy melyik orvosnál szül a feleséged vagy melyik ügyvéd véd büntetőügyben. Ma már viszonylag kevés mérnöki munkakör jár hasonló élet-halál döntésekkel.

júl. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Távvezérlésű nyakkendő kötőgép ***** válasza:
93%
Ui.: Plusz mivel egy csomó férfi alapvetően műszaki érdeklődésű, így ők alapból félistenként tekintettek a mérnökökre akik ismerték az anyagokat, technológiákat és látszólag kisujjukkal görbítették a fizika törvényeit. De ez a presztízs nem feltétlen jelentett anyagi megbecsülést is - a vállalati szférában sav-marta köpenyes laborpatkányként kezelik őket.
júl. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

“Én vezető szoftverfejlesztő vagyok 2 milliós alkalmazotti bruttó fizuval, cafeteriával, szabival, betegszabival, céges autóval, heti 5 nap home office-szal. Mutass már pár ilyen pénzügyest, aki ennyit keres. Kösz.”


Bármelyik adótanácsadó, könyvvizsgáló akár big4-nál is senior managertől felfele. A partnerek mellett már eltörpülsz.

júl. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

Látom te sem látsz ki Budapestről.


Menj ki vidékre is (nem Érdre meg Debrencenre gondolok) és próbálj meg máshol is jól fizető munkát találni pénzügyben. Nem lesz könnyű, mivel vízfejű az ország, néhány centrumban, de főleg Budapesten van minden pénzügyi központ. Ezzel szemben pl gépészmérnököt kb a legutolsó kisvárosban is keresnek, mindenhol, ahol termelés gyártás van, pénzüggyel meg el lehet menni a bankba ügyintézőnek.


Amúgy először tisztázni kéne hogy milyen mérnök? Egy villamosmérnök szerintem jobb, mint egy pénzügy, a gépészmérnök meg attól függ, vidéken könnyebb munkát találni gépésszel. A Mérnökinfo az IT szóval azt most ne vegyünk ide mert te is tudod hogy nekik jobb, a többi mérnökire meg alapból sokkal kevesebben mennek, mint az előző háromra, azoknál valóban jobb a pénzügy. Szóval milyen mérnök? Amúgy sok mérnök megy el később közgazdász irányba, nem véletlen lettek kitalálva az olyan szakok, mint MBA, Vezetés és szervezés.


Hiába keresel jól Bp-en valami nagy multinál penzügyben, ha 200k havonta a lakbér házad meg sosem lesz, egy kicsit szerényebb vidéki mérnöki fizuból meg kétszintes házat veszel.

júl. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!