Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pihenőnap is beleszámít a...

Pihenőnap is beleszámít a munkaidőbe?

Figyelt kérdés

8 órában vagyok felvéve (nemrég óta dolgozom ezen a helyen). Saját magamnak kell vezetni, hogy mennyit dolgoztam és néha megkérdezik, hogy állok órákkal. Viszont tartok tőle, hogy egyszer megkérdezik, hogy mutassam is meg, hogy miket számoltam el munkaórának.

Van egy kb. alap beosztásom, de az úgy néz ki általában, hogy kedd 10-16, szerda 8-16, csütörtök-péntek 12-16. Ezen látszódik, hogy nem jön ki a 40 óra. Ehhez szokott az jönni, hogy csüt reggel már szokott a telefonhívás jönni, hogy ezt meg azt majd el kellene intézni, ami miatt hamarabb be kell mennem. És a vége se igazán kiszámítható van, hogy alapból tudom, hogy csak 17 után tudok egy ügyet elintézni, van hogy csak simán elhúzódik a vége.

Emelett a főnököm szeretné, hogy még pluszban szabadidőmbe bent maradjak tapasztalatot szerezni. De azt mondta, hogy a plusz gyakorlatok nem képezik a munkaidőm részét azt ne számoljam bele. Illetve csak azt számoljam bele, amit előre megbeszéltem vele mint annak a hétnek a munkaóráit. Szóval ha ő 12-16ot mond előre, de utána az aktuális napon megkapom, hogy 8-ig ezt be kell vinni XY helyre, 10-re meg csak menjek már be a munkahelyemre, mert lett egy sürgős eset, és csak 17 utánra tudtam az ügyféllel időpontban megegyezni, akkor azt a plusz 3-4 órát ne számoljam bele.

Viszont én a saját táblázatomba beleírom magamnak, hogy igenis ezekben az időkben is dolgoztam. Mert amúgy esélytelen lenne, hogy heti 40 óra összejöjjön.


És mindezek mellett vannak olyan kiküldetéseim, amikor éjfélkor indulok, vezetek min. 3 órát, dolgozom 4-8 órát, majd visszavezetek, és általában inkább 2 ilyen nap egymás után. Utána következő napot általában megkapom pihenőnapnak (hacsak nem kell valakit helyettesíteni vagy nem ajánlják erősen, hogy gyakorolni menjek be).

Ilyen esetben a pihenőnap 8 órának számít? Vagy az 0 óra?

Megértem, ha 0 óra, mert nem dolgoztam, de másrészt így nem jön ki a 40 óra egy hétre. Ha csak mondjuk 4-4 órát kell ezen a 2 kiküldetési napon dolgozni, akkor az nagyjából napi 10-10 óra vezetéssel, a következő nap kiesett pihenőnap miatt, és maradt a héten 2 napom 20 órát ledolgozni. (Ami meg azzal is fog ütközni, hogy a főnök 4-4 órára osztott be a maradék napokra)


júl. 19. 14:35
 1/4 Kólauborkával ***** válasza:
86%
Ez így elég ködös. Az elején tisztáni kell, különben átbasznak.
júl. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Elég kaotikus a beosztásod a leírtak alapján. Jól teszed hogy vezeted külön is hogy mennyi órát dolgoztál. A munkaidő nyilvántartás nem teljesen úgy működik, hogy valamelyik munkaórát elszámolja, valamelyiket nem. Valószínű azért működik így ez a rendszer, mert a túlórát nem terveznek fizetni az extra órák, rendkívüli munkavégzés után. Bennem ez a gyanú merült fel. A pihenőnaphoz nem kell órát írni. A kiküldetésnél már az oda és a visszaút is beleszámít a munkaidődbe, így azért bőven meg kell lenni a leírtak alapján a heti 40 órának. Itt a cikkben lila színnel van kiemelve. Ez teljesen független attól, hogy a helyszíni munkavégzés hány óra. Ennek alapján én azért átszámolnám mégegyszer a dolgot, hogy mennyi is a tényleges munkaidőd egy hónapba. Nagyon érdemes tisztába kerülni a munkaügyi szabályokkal, milyen esetben mik a szabályok.

[link]

júl. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

"Emelett a főnököm szeretné, hogy még pluszban szabadidőmbe bent maradjak tapasztalatot szerezni. De azt mondta, hogy a plusz gyakorlatok nem képezik a munkaidőm részét azt ne számoljam bele."


Én ezzel úgy vagyok, hogy a szabálytalan dolgokhoz nem adom magam. Ingyen pedig nem dolgozom...

júl. 20. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Túlórát nem akarnak fizetni az biztos, ezt meg is mondták többször.

Nem hiszem, hogy rosszul számolom, excelbe vezetem, többször átnéztem, de nem találtam vele gondot. Igazságtalan a matek :D Úgy érzem, hogy kidolgozom a belem és mégis összességében az jön ki, hogy kevesebb órám van, ha a pihenőnapokat kihasználom (amik nélkül meg már nem bírnám).


"Én ezzel úgy vagyok, hogy a szabálytalan dolgokhoz nem adom magam. Ingyen pedig nem dolgozom..."

Én is így vagyok vele, de ezt valószínű már egyetem választásnál rontottam el. Azt érzem, hogy az a felfogás, hogy szakmai elhivatottságból kellene megélni. És nem csak ahol dolgozom, hanem országos szinten is ezt láttam, hogy a kezdők ingyen gyakornokoskodnak. Aki nálunk hasonlóan alkalmazott, mint én, csak régebb óta dolgozik, ő neki is voltak olyan mondatai, hogy mikor kellene bejönnöm a szabadidőmből.

Emiatt van is probléma a munkahelyemen, szóban és írásban is többször jelezték, hogy nem vagyok kitiltva, ez egy lehetőség, bármikor menjek hozzájuk gyakorolni. Csak amikor meg megyek, akkor legtöbbször az már aznap a 9-10. órám, és szinte vizsgáztatnak. Utána meg hallgathatom, hogy mit rontottam el.

júl. 21. 10:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!