Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy munkakör országos...

Ha egy munkakör országos (utazni kell), akkor az utazás beleszámít a munkaidőbe?

Figyelt kérdés
Adnak céges kocsit, és néha el kell menni vidékre. Ez akár 3-4 óra vezetés naponta a munka elvégzése mellett. Rugalmas munkaidőkeret van. Ezt a vezetéssel töltött időt ugyanúgy munkaidőnek lehet számolni, ugye? (Külön kiküldetést nem fognak fizetni)

2023. aug. 25. 00:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű.
2023. aug. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerinted?
2023. aug. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen cég ez, de ha több látogatási pontod van, elvárják hogy 12-15 öt megtegyél, és ott fél órákat 40 perceket eltöltesz, akkor hatkor kell elindulnod hogy kezdj, és délután 5-6 ra alig végzel. Ezzel szemben szépen elszámolnak téged nyolctól négyig. De amúgy beleszámít igen, elviekben, gyakorlatban nem kivitelezhető a fenti paraméterekkel.
2023. aug. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elvileg beleszámít, de az általad felvázolt paraméterekkel ez nem kivitelezhető. Pontosan azért van "rugalmas" munkaidőkeret. Tehát jogilag beleszámít/beleszámítana, de gyakorlatilag a fent vázolt esetben nem tud.
2023. aug. 26. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Találtam több olyan cikket, amiben azt írják, hogy a Mt.-nek van olyan része, ami szerint a munkába járás nem számít bele.


Pl: A „probléma” forrása, hogy az Mt. alapján nem minősül munkaidőnek a munkavállaló lakóhelyéről a tényleges munkavégzés helyére, valamint a munkavégzés helyéről a lakóhelyére történő hazautazás tartama.


Habár értelemszerű, hogy a szabály az „ingázásra” vonatkozik, ha a céges utazás alatt a tényleges munkavégzés helye egy másik országban lesz, az oda történő eljutás vagy visszaút ugyanúgy nem számít munkaidőnek a szabály alapján, ha a munkavállaló otthonról indul vagy közvetlenül otthonába érkezik meg.


A rendelkezés abszurd helyzetekhez vezethet: például, ha egy rendes munkaidőben (hétköznap 8-16h) dolgozó értékesítő hétfőn külföldön kezd és emiatt már vasárnap oda kell utaznia, az utazással töltött időt munkáltatóként nem vagy köteles kompenzálni.

2023. aug. 26. 08:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Van egy cég. A cégnek van telephelye. Szokás szerint ott kell gyülekezni reggel a melós, kiosztják, hogy ki hova megy a telephelyen kívül munkát végezni.

Amíg a dolgozó otthonról bejut a telephelyre, az nem a munkaidő része. Amíg a telephelyről kijut a munkavégzés helyére, az a munkaidő része.


Ha a cég azt mondja, hogy felesleges bejönni a telephelyre, 2 hétig ugyanott kezd mindenki, ahol eddig dolgozott, akkor a munkavégzés helyére jutás ideje már a munkaidő része még akkor is, ha a dolgozó nem a telephelyéről indul oda, hanem az otthonából.

2023. aug. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A te feladatod által az utazásod a munkaidőd része. Mivel leírtad a szitut, jeleztük, hogy hiába az, ha gyakorlatilag nem kivitelezhető.
2023. aug. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!