Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes pályakezdőként az...

Érdemes pályakezdőként az egyetem befejezése után (utolsó félév) a Big4 cégek egyikénél dolgozni?

Figyelt kérdés
Milyen ott a munkamorál? Van lehetőség szakmailag fejlődni?
júl. 17. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Ha normális céghez nem kellesz akkor igen, jobb mint a semmi.
júl. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem érdemes.
júl. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha van egy vagy több feláldozható éved, karrier alapozásként jó. Módszertant, hatékonyságot, célhoz tartást fogsz tudni tanulni belőle, de nem hiszem, hogy túl élvezetes lesz. Jó indulás a karrierhez, ha a versenyszférában képzeled el a jövőd, sokféle lehetőséghez jó ugródeszka. Szerintem megéri 2, max 3 év után kiugrani, mert túl erősen használnak, élni is kell. Ebből az is következik, hogy odafigyeléssel érdemes kezelni az ott töltött időt, hogy ami tudást meg akarsz ott szerezni, abban fókuszáltan fejlődj, mielőtt eljössz.
júl. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
A Big4 cégeknél életedet és véredet akarják. Amúgy szívesen felveszik a pályakezdőket, mert ők még lelkesek, nincs tapasztalatuk abban, hogy amit csinálnak velük az mennyire normális/abnormális. Ahogy már előttem is írták, ha van pár éved, amikor nem akarsz élni, csak dolgozni, akkor jelentkezz, tanulj, fejlődj, aztán 2-3 év múlva otthagyod őket.
júl. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is hallottam jót és rosszat is. Első kettő, ti miért mondjátok ezt?
júl. 17. 18:54
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Az jó, én csak rosszat hallottam róluk. Pedig egyébként vonzó lenne a karrierlehetőség nekem is, viszont szeretném, ha a 8 órás munkaidő nem 12 meg 16 óra lenne. Én nagyon meg sem merem próbálni náluk azok után, amiket hallottam.
júl. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Állítólag rengeteg a túlóra. Reggeltől estig kell dolgozni, mellette magánélet nincs. Viszont 2-3 év alatt valahova jó tapasztalatokat és tudást lehet szerezni, és ennyi idő után a fizetés is gyors ütemben emelkedhet.

Én ezeket hallottam, ismerősöktől illetve munkatársaktól, akik ilyen helyről jöttek.

Én pár éve nem vállaltam a sok rossz miatt, amit hallottam és 2021-ben bruttó 400 000 Ft-ot ajánlottak kezdő fizetésnek.

Kinek mi éri meg.

júl. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehúztam a zöldben egy pár évet régebben, az lenne a legjobb a 4 közül, a kék pedig a legrosszabb.


Kb semmit nem írtál magadról, hogy milyen végzettséggel, milyen szakterületre, melyik big4-ba érkeznél, és egyébként mi érdekel hosszabb távon, mi szeretnél lenni 5 vagy 10 éves távlatban a szakmádon belül. Ha nagyon szeretnél értekezni róla, vagy "élménybeszámolót" hallani, írj rám privátban nyugodtan, de leírok ide is pár dolgot.


A big4 cégekben több service line van, vannak egész évben nyugisabbak (minden ami internal, de nem túl szakmai), vannak szezonálisan leterhelőek (adó és audit, erősen számvitel fókusz), és vannak kb kiszámíthatatlanul leterhelőek (financial advisory, management consulting, risk). Az utóbbiaknál tudsz nagyjából a legjobban fejlődni.


A munkák többsége projekt alapú, rövid határidős, nagy a nyomás. A csapatok felépítése erősen hierarchikus. A partnerek és managerek személyén sok múlik, ha toxikusak, nem lesz kedved ott maradni. A fizetés eleinte alacsony, főleg ha a túlórák számához viszonyítjuk, átverve érezheted magad. Mindenki teljesítménykényszeres, a bónuszt év végén úgy várja mindenki mint a messiást. Az ügyfeleket minden körülmények között ki kell szolgálnod. Ha kvantitatív területek, kicsit hardcore-abb pénzügyi irány mint treasury vagy befektetések, IT, data analysis vagy hasonlók érdekelnek, nem a legjobb választás mondjuk egy Morgan Stanley-vel és társaival szemben. Ha nem bírod a nyomást és a túlórát, szintén nem ajánlom.


Vannak pozitívumai is. Ha ki akarod hozni az egészből a maximumot, akkor ajánlott túlórázni, és ajánlott fast tracken minnél gyorsabban előrehaladni. 2 év alatt juniorból senior tudsz lenni, még 2 év és jó esetben manager lehetsz. Ott már jár a milliós fizu és a céges autó. Sok soft skillt, angolt, projektmenedzsmentet tanulhatsz, és hozzászoksz a terheléshez. A munka a tipikus magyar SSC-s aktatologató világgal ellentétben elég erősen front office, revenue generating, client facing. Sokat tanulhatsz vállalatok működéséről és hogy mi zajlik épp a piacon velük kapcsolatban. Sok nagyon nagy céggel találkozhatsz. Vannak érdekes projektek. Pár év után tudsz jó helyekre váltani onnan, de 1 évre is érdemes kipróbálni, annyi még azoknak is kibírható akiknek amúgy nagyon nem fekszik a big4 közeg (bár nehezen). Viszont az alvást, egészséget, stb nem érdemes feláldozni miatta. Van aki megteszi.


Vedd figyelembe, hogy mint Magyarországon minden, úgy a big4 magyar leányai is sokkal gyengébbek mint a régiósok, kicsi a piac. Ha közben ki tudnál menni egy külföldi big4-ba innen a magyar irodából, máris sokkal jobban járnál az egésszel. Annyit még hozzátennék, hogy később már nem érdemes megpróbálnod. Most még pályakezdőként, kockázatmentesen kipróbálhatod milyen és jó lesz a CV-be, nem véletlenül vannak tele a big4 irodák huszonéves fiúkkal-lányokkal. Óriási a fluktuáció. Próbaidő alatt bármikor felmondhatsz, de értelmes exit lehetőségeid 1, 3 és 5 év után lesznek nagyjából.

júl. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!