Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik a tanáron kívül olyan...

Létezik a tanáron kívül olyan munkakör, ahol van lehetőség egybefüggő másfél hónap szabadságra?

Figyelt kérdés
Köszönöm!

júl. 16. 09:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
13%
10: De mi volt, mikor az első éve volt? 21 nap a közalkalmazotti munkaszüneti nap egy évre alapesetben. Később emelkedik.
júl. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
10: Az 25 szabadnap amúgy, mert van benne 2 fizetett munkanap. 12 év munkaviszony után ennyi lesz minden közalkalmazottnak.
júl. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
89%

Ne legyetek már ennyire buták, már egy éve aláírták a státusztörvényt.. Nem közalkalmazotti jogviszonyban vannak már a tanárok.


50 nap az alapszabadság.

[link]

júl. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
88%

Ez ha jól számolom, kb. 33 nap szabadság. Ha megfelelő az életkorod, a munka törvénykönyve szerint jár ennyi. De nem olyan mókás ám egész évben erre tartalékolni, hogy bármi van egész évben, egy napot nem vehetsz ki.

Én egyetemen dolgozom. Nem vagyok pedagógus, de oktatok is. De nem csak ebből áll a munkám. Vannak laborban saját mérések, kutatások is. Az energiaválság óta vezették be, hogy augusztus első felében mindenki kötelezően el lesz küldve 3 hét szabadságra. Így az egész épületet be tudák zárni a spórolás miatt. Ugyanez télen a két ünnep között, meg tavasszal a Húsvét hetében. Tehát összesen egész évben marad 5-7 napom, amivel én gazdálkodhatok. Ezt kell beosztani, mert a többit a munkáltató mondja meg mikor kell kivennem. Nem olyan jó dolog ám, mint hiszed.

júl. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
53%
Szezon melózom Ausztriában, szezon végén van 2.5 hónap leállás.
júl. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Nagy valószínűséggel nincs még egy ilyen munkakör. Talán az országgyűlési képviselőknek, a cirkuszosoknak, a színészeknek van ennyi szabadságukért. Viszont az 50 nap szabadság és a bruttó 550 ezer körül bér ellenére is tanárhiány van.

Már a top100as sulik is lasszóval fogják a tanárt.

júl. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

13:

"Az idei évig a tanárok, a nevelési-oktatási munkát segítők, valamint a technikai dolgozók is ugyanannyi szabadságot, egységesen 46 napot kaptak, azonban ez most változott."


Ez egyszerűen nem igaz. A Fazekasba jártam 10 évet, és a tanáraink ezerszer lenyilatkozták a médiában - más iskolák tanárait is hallottam rádióban, TV-ben nyilatkozni -, hogy 21 nap az alapszabadságuk, mint bármelyik közalkalmazottnak.

júl. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
51%

13:

"Egy vidéki általános iskolában tanító pedagógus például július 10-től augusztus 21-ig van szabadságon. (...)

Egy budapesti középiskolai tanár azt mondta, hogy mivel a szóbeli érettségik ideje idén kitolódott, hivatalosan július 3-ig tartanak, emiatt később tudják megtartani az évzáró értekezletet, és ezt követi az adminisztráció és a leltározás. Náluk is augusztus 20-a után már be kell menni az iskolába"


Ez pedig stimmel, ezt így tudtuk mindig.

Így tehát ez huszonvalahány évi szabadnap.

júl. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
69%
Fizetetlen szabadságra szinte bárhol van lehetőség, akár évekre is.
júl. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!