Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Arról szeretnék érdeklődni,...

Arról szeretnék érdeklődni, hogy az Ausztriában szerzett munkaviszonyom időtartama hozzászámítódik-e a magyar nyugdíjrendszerben a munkával töltött éveimhez?

Figyelt kérdés
Nem rég végeztem az egyetemi tanulmányaimmal Magyarországon, Bécsben kaptam egy álláslehetőséget, ahol a jelenlegi terveim szerint fél-egy évet szeretnék eltölteni, majd utána hazajönni és itthon munkát vállalni. A területileg illetékes Nyugdíjbiztosítási Főosztályt nem sikerült elérnem, ezért érdeklődöm itt. Köszönöm előre is, ha valaki tud erről közelebbit, van erről tapasztalata.

júl. 15. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy.
júl. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha oda adózol akkor nem.
júl. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha több EU-s országban dolgozol nyugdíjig, akkor az éveket minden országban együttesen számolják, de nyugdíjat csak az adott országban ledolgozott idöre kapsz mindenhonnan.

Ha pl. dolgozol 10 évet MO-on, 10-es Németországban, akkor mindkét helyen 20 ledolgozott éved van, a nyugdíjat meg úgy számolják, hogy az ott ledolgozott évek alatt befizetett járulékot veszik figyelembe.

(Nekem tavaly számolták ki ilyen módon, ezért tudom.)

júl. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Teljes mértékben,igen.
júl. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, harmadik! Ebben a cikkben közben azt találtam, hogy "jellemzően 12 biztosítási hónap" szokott lenni a minimális időfeltétel az EGT tagországok között, de tovább nem részletezi, hogy pontosan melyik tagországoknál tér el ez az időszak a 12 hónaptól.

[link]

Azt esetleg nem tudja, hogy az osztrák és magyar fél között is ez a "jellemzően 12 hónap" ez a megállapodás?

júl. 16. 06:24
 6/7 A kérdező kommentje:
Illetve ezt a kérdéskört továbbfűzve nem tudom, hogy ha majd 40 év múlva nyugdíjba vonulok, addig mennyire változhatnak az ilyen jogszabályok, mi számít pontosan "biztosítási" hónapnak, a részmunkaidő hogyan számít bele a 12 hónapba? Jelen terveim szerint éppen szűkösen lenne meg majd a minimum 12 hónap (ha tényleg 12 hónapról van szó az osztrákok és magyarok között), ezért foglalkoztat. Köszönöm előre is!
júl. 16. 06:28
 7/7 anonim válasza:
18%
Ne aggódj, mire te nyugdíjba mész, már csak gombokat fognak osztogatni, jobban jársz ha félreteszel, ha nem akarsz majd 70 évesen is gürizni.
júl. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!