Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jártatok már úgy, hogy megvett...

Jártatok már úgy, hogy megvettetek bármit es utana a következő helyen naná hogy sokkal olcsóbb volt??

Figyelt kérdés
Megőrülök, hogy örökké így járok. Ma pl 614btanoltam, naná a következő kúton 606 lett volna :(

júl. 12. 08:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nem foglalkozom vele. Meg van tankolva, ennyi.

Máshol meg sokszor behozom a plusszt kifogok valamit olcsóbban.

júl. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Most mihez kezdesz ezzel az informacioval?
júl. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kis összegeknél nem akadok fenn, ez a 8 forint literenként nem éri meg a bosszankodást.

Komolyabb kiadásokat meg úgyis megtervezek előre. Volt már, hogy inkább kicsivel drágábban vettem valamit, mert megbízhatóbbnak tűnt a hely, ha esetlegesen mondjuk garanciát kellett volna intézni.

júl. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

606 és 614? Akkor 50 liternél 400 Ft, ami még egy liter ára sincs.

Én ilyeneken tuti nem idegeskednék.

Inkább nagyobb kiadásoknál, pl. háztartási nagygépek.

Vagy volt már, hogy nagyon tetszett egy cipő, megvettem, erre pár nap múlva már akciós volt.

júl. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Legutóbb vitamint vettem, egy közeli gyógyszertárban verhetetlenek az árak. Aztán két sarokkal arrébb láttam, hogy a másikban meg pont akciós, és a kétszer akkora kiszerelés olcsóbb lett volna. Én is képes vagyok minden száz forinton is bosszankodni, de próbálom azt az oldalát is megnézni, amit valaki írt - veszítettél 3-400 forintot, valójában az nem pénz.
júl. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Mindenki szokott így járni. Kisebb dolgok esetén nem érdekel, nagyobb értékű tételeknél meg előbb körülnézek, mielőtt megvenném, szóval ott nem szokott meglepetés érni.
júl. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen jartam mar igy...

Lindt csokit vettem egyik helyen 3500 ft volt. 2 dobozzal vettem. Masnap lattam egy masik boltban akciosan volt 2000 ft...

Fajt a szivem akkor...

júl. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%

Nem igazán. Közepes értékű vásárlást már tervezetten csinálok, azaz megnézem, hol célszerű megvenni, ha lehet, akciós időszakra időzítem (pl. van black friday listám a nem sürgős, közepes értékű kiadásokra).

Nagy értékű kiadás ritkán van, de azt végképp tervezetten, előre megtakarítással, ár-érték-garanciális feltételek értékelésével, biztonságos tranzakció keretében.

Rendszeres kiadást, amennyiben versenypiaci ára van, nagyobb tételben előre el lehet dönteni, pl. tankolni itt, kaját ott, tisztítószert amott... és akkor intézni, amikor amúgy is arra van dolgod. Így nem kell külön emiatt szaladgálni ezer helyre, és minden megvan normális áron - azaz már amennyire normálisak az árak úgy általában, de erre ugye nincs ráhatásom, csak a relatív költésre.

júl. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem érdemes túlaggódni a dolgot, mert csak beleőrülsz. Ha foglalkoztat a spórolás, akkor próbálj körültekintően informálódni és mérlegelni - pl. megnézed holtankoljak.hu-n nem csak a középárat, hanem a min-max árakat is, akár konkrétan utánanézel, hogy a te útvonalad mentén milyen árakra számíthatsz.
júl. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Aztán, ha egy döntést már meghoztál és csilingelt a kassza, utána el kell engedni, mert változtatni már késő rajta. Legfeljebb tanulságokat vonhatsz le, hogy ne kövesd el ugyanazt a hibát újra és újra.
júl. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!