Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy a fenébe tudnak az...

Hogy a fenébe tudnak az emberek megélni 250 300 ezerből? Nem kevés egy kicsit? Létezik hogy ennyit ajánlanak manapság is?

Figyelt kérdés
Én majdnem dupla ennyit keresek és nem nagyon szokott elég lenni. Éttermekben az árak elképesztőek és csódbe fognak menni mert senki nem vesz semmit onnan. Hihetetlen hol tartunk manapság és miért nincs olyan ember aki helyrerakná a dolgokat és befenyítene ezeknek a kizsákmányolóknak?

júl. 7. 13:12
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
93%

Nyugati vagy még drágább árak vannak itthon.

Több generáció lakik együtt, úgy tudnak megélni.

Na meg azért étterembe járni a luxus kategória. Gyerekkoromban egy kezemen megszámolom, hogy hányszor ettünk étteremben.

A kollégáimnak meg nincs is konyhájuk, alap, hogy minden nap kimennek enni valahova, 4-5000 Ft-ért valami egészségtelen gyorskaját. Ja, hát így nem csoda, ha nem elég a fizetés. Nagyjából én vagyok az egyetlen, aki minden nap főz. De mi négyen vagyunk, szerintem havi fél milla sem takarná be az étkezést, ha minden nap mindenkinek rendelnénk kaját.

júl. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
89%
Nincs autójuk és valaki támogatja őket!
júl. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
37%
Egyedül 500-600k-ból nem jössz ki, kérdező?
júl. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
4%
13-as 500-600k az az osztrák minimálbér szintjét nem éri el
júl. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
41%
#14 - A bangladesi átlagfizetésnek meg többszöröse.
júl. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
32%
Nem Bangledes a szomszédos ország. Mi Európa közepén vagyunk, ehhez kell viszonyítani
júl. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
77%

Nem járunk étterembe.



Azért ha 600e-ből nem jössz ki egyedül, akkor nálad is vannak problémák.

júl. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
20%

Vidéken nem nehéz, ha van háztáji, mert ha van egy örökölt föld ami haszonbérbe adva termel némi gabonát akkor már egyből nem a 70 ftos bolti tápos tojásra kell költeni, meg az ezer ft os (akciósan) tápos csirkére, 800 ft os paprikára 600 ft os paradicsomra, a gyümölcsökrōl már nem is beszélve! Hanem ezek mind megvannak a konyhakertből némi odafigyeléssel! Plusz nincs közösköltség se!


Én városiként kb 60 ezret hagyok ott a boltokban havonta (ha nem többet) ezekre ami egy vidékinek a kertben "terem" plusz még rájön a 15-20 ezres közösköltség (a semmire)...


Szóval kb minusz 80 ezer a havi hátrányom egy vidékivel szemben a "jó közlekedésért" cserébe...

júl. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon szomorú, hogy az emberek nem látják át, mennyire át vannak verve. Nyugaton normális béreket képesek adni, senkinek se kell nyomorogni
júl. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
26%

Nem nagyon értem ezt. Háromszázat épp, hogy megüti a fizetésem, ehhez képest egyedül nemhogy elég, de jelentősebb összeg is marad a hónap végén.


Annyi jelentős könnyebbségem van, hogy lakhatásért nem fizetek.


Az olyan hónapot, ahol ötvenezer alatt teszek félre, kudarcnak élem meg. Általában azonban legalább százezret megspórok.

júl. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!