Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem fizetnek ki, mit csináljak?

Nem fizetnek ki, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Elmentem egy vállalkozóhoz segédmunkásnak, szerintem nem vagyok bejelentve rendesen, állítólag napiban igen, a gond az hogy nem fizet ki időben/ rendesen, mindig előlegeket ad/kb morzsákat, tartozik nekem 117.000rel.

Nekem semmi megtakarításom, de már úgy érzem hogy feleslegesen dolgozok ott, már nekem kell futnom a saját pénzem után, állandóan kamuzik valamit hogy nem fizették ki őt stb stb

Hogyan kéne ebből kiszállni?21/F


júl. 6. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Az egészből szállj ki.

Nézz be az ügyfélkapudon keresztül, hogy fizeti-e utánad a TB-t!

júl. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Biztos!
júl. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt azért csinálja, hogy nem lépj le...

Mond, hogy ez az utolsó, ha mégtöbbel próbál tartozni megkeresed a családját, hátha ők tudnak fizetni akár természetben is!

júl. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó ami itt megy, mielőbb ki kell szállni a magyar KKV szektor pöcegödréből. Ezzel semmit nem tudsz már kezdeni, nem fogsz hozzájutni a pénzedhez. Kell valami biztos munka, meki, akármi, mellette egy szakmát kitanulni meg németül legalább gyenge középfokot elérni, manapság már nem olyan nehéz, aztán elhúzni erről a trágyadombról. Ha ezt nem teszed meg akkor 5, 10, 20 év múlva is ugyanezzel kell szembenézned, 40 évesen, idegileg, fizikailag tönkremenve még rosszabb lesz.
júl. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

"mit csináljak?"


Kormányhivatal -> Foglalkoztatás-felügyeleti hatóság.

Ott kell panaszt tenned, majd intézkedni fognak munkaügyi ellenőrzés keretén belül. Tanácsot is tudnak adni.


Nekem már többször segítettek az évek során.

júl. 7. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Te magad is le tudod kérdezni, hogy be vagy-e jelentve.

Nézz utána.


Hagyd ott az ilyen embert. A kesst pedig hajtsad be, fenyegesd, hogy feldobod őt.

Biztos csinál szabálytalan dolgokat is.

Járj rá a nyakára, legyél idegesítő, hogy beadja a derekát.


A NAV és kormányhivatal szereti bevadászni az ilyen f,szokat.

júl. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

"NAV és kormányhivatal szereti bevadászni az ilyen f,szokat."


Sajnos tévhit...


Nem vadásznak senkire!

Legtöbbször illetékesség hiányára hivatkozva kibújnak minden alól ami állampolgári bejelentés!

júl. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Elég erősen vitatkoznék, amit a 7-es írt.

Ha feljelentesz egy céget, akkor annak a hatóságifőosztály elég rendesen utána fog nézni, és igen csak megtudja fingatni az ilyen semmire kellő cégeket. Évekkel ezelőtt jelentettem én már fel egy céget, hasonló problémák miatt amit a kérdező leírt, 2 héttel később a cégvezetőit bilincsbe vitték el, és a legjobb tudomásom szerint, jelenleg is börtönben vannak.

júl. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

8


Mond a "helyet" ahová állampolgárként beadod a "feljelentésedet"!

Közigazgatási törvényből a nyomtatványt is mutathatod.

Nameg az "ügyintézési" határidőket, amiket asszem tavaly emeltek minimum (?) 90 napra...

júl. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
11%

8


"cégvezetőit bilincsbe"


Kitől hallottad?

Tanúnak beidéztek előtte?


Cool story bro...


Ez ilyen bedobott duma szokott lenni, járandóságaidat gondolom azóta se láttad!


(külön polgári per lenne).

júl. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!