Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet kezdeni ezzel a...

Mit lehet kezdeni ezzel a helyzettel? (Home office probléma)

Figyelt kérdés

6 hónapja munkahelyet váltottam.

A fizetésem is kicsit magasabb,de annyira nem nagy a differencia.Nem a pénz volt a fő ok a váltásnál.


Az új munkahely keresésénél számomra fontos kritérium volt,hogy legyen heti 4 nap home office.Előző munkahelyemen, ennél kevesebb volt.


Találtam is egy helyet.Viszont, 1 hónappal ezelőtt levették a home office napok számát 4 napról kettőre.

Én teljesen ki voltam akadva, meg sokan mások is.Több kolléga figyelmen kívül hagyja az új szabályozást és többet van otthon,mint 2 nap, de mindenki kapja kollektívan a fenyegető e-maileket emiatt.

Mások meg megpróbáltak egyénileg kialkudni valamit, sikertelenül.Én is szóltam miatta, mert nem a szomszédban lakom, hanem 70 km-re.


Teljesen mások a feltételek, mint amikor a vállalathoz beléptem.Ráadásul a home office visszavétele csomó kiadás a cégnek.Több bejárást kell fizetni, több áram, víz fogy.



Nem marad más csak a felmondás, új munkahely keresése?

6 hónap munkaviszony nem néz ki jól az önéletrajzban.


júl. 6. 14:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
A szerzodesedbe bele volt irva a 4 nap home office?
júl. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1#

Nem volt.

Ezt a vállalat központilag szabályozza.


Meg, szerintem bele sem lehetett volna íratni.

júl. 6. 14:51
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Ez esetben fel kell mondani igen.
júl. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Tovább kell állnod sajna, nálunk is most fognak heti 1 irodáról 2-re emelni. Nekem ez még határeset, de nem vagyok oda ezért sem. Én az a fajta vagyok, aki otthonról jobban teljesít.Az irodában mindenki csak zavar és szabályosan akadályoz.
júl. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Baluba ***** válasza:
85%
Ha nem félsz a következményektől, járj be 1 napot, és közben keress új munkahelyet.
júl. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Én keményen oda szoktam lépni, hogy nem. Ha megegyeztünk vmiben, ahhoz ragaszkodok. Teszek rá, hogy fenyegetnek. Én elvégzem a munkát a legjobb tudásom szerint remote, a többivel hagyjanak.


Ezért is szeretek inkább külsős lenni, mert más szabályok vonatkoznak rám, mint a tényleges alkalmazotakra.

júl. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Ha nincs bele írva, akkor nem jár. Ami nincs benne a szerződésben az max egy extra de nem kötelező a cég részéről.
júl. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ebből indulsz ki, hogy nem mutat jól az önéletrajzban akkor még 5 évig ezt fogod csinálni, hogy jó legyen???
júl. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nem marad más csak a felmondás, új munkahely keresése?"


- Igen, pontosan!


6 hónap munkaviszony nem néz ki jól az önéletrajzban.


- Nem a te hibád, hogy a cég aminek melózol pénzügyileg instabil, és a következő negyedévre költségszámla generálásba csapott át!


(pont nyáron semmi értelme bejárni akárhová is amikor minden ügyfél nyaralni van).

júl. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

9 es válaszíró vagyok.


Amúgy én is jártam hasonlóan, hogy a jónak hitt melóhelyem "kifocizta" magát alólam, csak akkor ráfogták a kovidra!

Persze azóta is ugyanúgy mennek a dolgok.

Szóval vannak helyek ahol ez is egy "módszer" valamire.

júl. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!