Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi történik, ha nem tudok...

Mi történik, ha nem tudok mindent felmutatni az álláskeresési járadék megállapításához?

Figyelt kérdés

Sajnos az előző munkahelyem még mindig nem küldte ki a kilépő papírokat és a TB kiskönyvem. Lassan lejár a határidő a hiánypótlásra.


Abban az esetben, ha határidőre nem tudom bemutatni a kilépő papírjaimat, akkor elbukom az álláskeresési járadékot, vagy újra igényelhetem, ha megjöttek a kilépő papírjaim?



júl. 5. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, elvileg náluk is meg kell lennie minden adatnak. Elég gáz lenne emiatt bukni, amikor semmi ráhatásod nincs hogy mikor küldik :(. Esetleg hívd fel az ügyintézőt.
júl. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem bukod el.


A lényeg, hogy időben jelezd a munkaviszonyod megszűnését, a központban. Ha van felmondási papírod azt beviszed, vagy csak megjelensz és szóban jelzed nekik.


Ők ezzel az időpontal vesznek téged nyilvántartásba.(Tehát a megjelenésed/jelentkezésed napja a mérvadó. Onnan, attól a naptól fogják folyósitani a munkanélküli jaradékot. Utána természetesen, ahogy kipostázzák, azonnal beviszed a kilépő papírjaidat.


A kilépő papírokra, de leginkább a TB kiskönyvre, azért van szükségük, mert abból számolják ki, hogy mennyi pénzt fogsz kapni.


Ha a munkáltatód nem küldi, mert szemétkedik, vagy csak szimplán trógerek. Nyugodtan hívd fel őket, de javaslom, hogy inkább email-t írj a személyügyesnek (ennek nyoma van) és szépen hivatalos hangvételben kérd meg, szólítsd fel, hogy küldjék ki mert törvény köti őket, arra hogy 5 munkanapon bellül, részedre kell bocsájtaniuk minden kilépő papirodat. Ha nem, akkor kénytelen leszel hivatalosabb utakra terelni, az ügy menetét.

Ez szokott segíteni.


Ha így sem küldik, mert továbbra is trógerek van még egy lehetőséged.


Ha van ügyfélkapud ott megtudod kérvényezni a TB nyilvántartásból, a munkaviszonyod időtartamáról szóló igazolást.

Vagy személyesen bemész a kormányablakba a NAV-hoz és ott kéred, hogy adjanak igazolást.

Ők kb 2 héten belül kipostázzák neked, és ezt a papírt is elfogadják a munkaugyben.

júl. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%
"A kilépő papírokra, de leginkább a TB kiskönyvre" - a kiskönyvben nincsenek bér/járulékadatok, így az önmagában nem elég.
júl. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"ó kérdés, elvileg náluk is meg kell lennie minden adatnak."


Sem elvileg, sem gyakorlatilag nem rendelkezik a munkaügyi központ ilyen jellegű adatokkal.


Ha a volt foglalkoztató nem adta ki határidőre a kilépő papírokat, akkor a kormányhivatalban találod a foglalkoztatás-felügyeleti hatóságokat. Ott tegyél panaszt, intézkedni fognak, ha egyébként a volt munkáltatód a jelzésed ellenére nem tenné azt meg.


Ha kifutottál a hiánypótlási határidőből, akkor igényeld meg újra, amint elértek hozzád a kilépő papírok.

júl. 6. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4: de akkor nem esik el több heti ellátástól?
júl. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem.

Mivel az ellátásra jogosultsága az álláskeresővé válását megelőzően már fennáll.


Én sem rögtön igényeltem meg az ellátást, hanem hetekkel később. Mivel eredetileg is 90 napra voltam jogosult, ezért 90 napig folyósították is. Csak később igényeltem, nem pedig mondjuk a munkaviszonyom megszűnését követő másnap.

júl. 7. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!