Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire lenne megfontolt...

Mennyire lenne megfontolt ötlet pályázni erre az állásra?

Figyelt kérdés

Nemrégiben felkeresett az egyik ismerősöm, hogy van egy adott cég, melynek fő profilja tudomásom szerint a pénzügyi tanácsadás (elvileg MLM a rövidített megnevezése ezeknek a cégtípusoknak), és momentán új embereket keresnek, hogy bővítsék a csapatukat. Konkrétan nem szeretném megnevezni a vállalatot, három betűből áll a neve, aki tudja, az tudja.


Mellékállás a pozició, heti minimum 12-15 órában. Az alapkövetelmény egy érettségi, illetve a későbbiek folyamán egy banki vizsga megléte. Különféle képzések, illetve előadások keretein belül tanítanának be a pénzügyi elemzésre, tanácsadásra stb. Az ügyfeleknek elvileg díjmentesen menne a segítségnyújtás, a bevétel a különféle bankok és egyéb partnereken keresztül folyna be. A kezdetekben előadásokra kellene járnom heti 2x, majd amikor már renelkezem kellő alap tudással, lenne egy "mentorom", aki mellett élesben dolgozhatnék, betanulhatnék, tervezetet készíthetnék. Ezután jönne az a fázis, amikor már önállóan készítem a tervezeteket, majd a tanácsadás lenne a későbbiekben a munkaköröm fő profilja, ha rendesen bele tanultam, de számomra itt valami bűzlik, túlságosan fekete-fehér ez az egész. Díjmentes segítségnyújtás az ügyfélnek, kiválasztani számára a legelőnyösebb opciót, ezzel mindenki csak nyer, akár 9 hónap alatt el lehet jutni a legmagasabb pozícióba, amivel csillagászati összegeket lehet keresni, és még sorolhatnám... Ennyire sosem egyszerű az élet, mit nem veszek észre?


júl. 5. 13:10
 1/7 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Addig olvastam hogy MLM, vagyis célzott átverés. Aki csinálja az jól jár, de akit beszerveznek hogy csinálja azt átverik. Ők gazdagszanak te meg át leszel verve.
júl. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
MLM ben nem érdemes dolgozni
júl. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok teljesmértékben biztos, hogy MLM kategóriába tartozik a cég, ez csak egy felvetés a részemről internetes "kutatás" után
júl. 5. 13:31
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Hadd találjam ki: az a bizonyos 3 betűs, O-val kezdődő "pénzügyi tanácsadó" cég, igaz? Messzire kerüld el őket!
júl. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az lenne az, igen.
júl. 5. 14:02
 6/7 anonim ***** válasza:
64%
Akkor ezt a kérdést is törölni fogják.....
júl. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tanulság, hogy legközelebb a a szimpla "elbeszélgetésnek" titulált állásinterjú előtt megéri némi kutatómunkát végezni, visszamondtam az ajánlatot.
júl. 5. 14:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!