Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kirúgtak az első és egyben...

Kirúgtak az első és egyben álommunkahelyemről...Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mai nap kirúgtak az első munkahelyemről 1 hónap próbaidő után (6 hónap volt a teljes) ami egyben az a hely volt amiről már évek óta álmodoztam hogy ott dolgozok (nagy német autógyár - szerintem egyértelmű). Idén végeztem el az egyetemet és 4 hónap munkakeresés után bekerültem oda ahova a leginkább szerettem volna és a mai nap 1 hónap elteltével ki lettem rúgva. Annyira hirtelen volt és durva hogy egész nap csak kapkodom a fejem hogy mi történt....Szerintem nem csináltam semmi olyan extrémet ami miatt 1 hónappal kezdés után már kirúgtak...egyetlen kritika amelyet kaptam az volt hogy nem vagyok túl aktív de ezen már elkeztem dolgozni egy kicsit és folyamatosan azon kattogott az agyam hogy hogyan kéne jobbnak lenni... Nem tudom milyen opcióim vannak...Esetleg hívjam fel a volt főnököm mi volt az ok amiért kirúgtak vagy hagyjam a fenébe az egészet?



júl. 4. 15:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem teljesen egyértelmű melyik nagy német multi. Lehet az Audi és a Mercedes is... Az okot felesleges megkérdezned, mert próbaidő alatt nem kötelesek indokolni így valószínű nem is fogják konkrétan.
júl. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
50%
Az utolsó mondhathoz még, a Freakonomics podcastban volt pár hónapja egy 3 epizódos miniszéria Richard Feynmanról. És megmaradt bennem egy sztori arról, hogy mindenre rákérdezett, amit nem értett: valami villamosmérnök magyarázott neki egy eszközről, és Feynman, a Nobel-díjas istenkirály olyanokat is kérdezett tőle, hogy "várj, hogy van ez az anód-katód dolog, melyik is a pozitív?" Kilencedik osztályos tananyag, de ha nem tudja, hát megkérdezi.
júl. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Vezetőnk nekem is azt mondta, hogy nem voltam elég aktív csak 230-240 órát dolgozok és lusta vagyok, nem túlóráztam eleget, bezzeg ő mikor idekerült havi 400-450 órát dolgozott.

Azon persze megsértődött mikor mondtam neki, hogy a kártyás ki és beléptető rendszer nem működik hétköznap 7:00 előtt és 17:00 után, hétvégén pedig csak 8:00-12:00 között üzemel, ráadásul ezen rendszer szerinti túlórát sem fizették ki. Ráadásképpen a kiküldetésben levő időt nulla munkaórának veszik, mivel nem ilyen esetben nincs lehetőség becsekkolni...


Azonnali érvényű volt az elbocsátás, de 2 nappal később rájöttek, hogy 5 kisebb vezető is velem csináltatta a feladatait, így visszahívtak 2 hétre és ezt 3 havi bérrel kompenzálták.

júl. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 BeefEater ***** válasza:
100%

A leírásod alapján felmerül bennem, hogy ez nem a te hibád, hanem a cégé. Egy pályakezdőt betanítani sok idő (és költség), viszont pont ezért kevesebb fizetéssel is vesznek fel. Ha viszont rossz a vezetőség, akkor egyszerre akarták azt, hogy pályakezdő fizetést adjanak és 5-10 éves szakmai tapasztalatot. Ez a kettő nyilván nem működik egyszerre, most belátták a hibájukat és te szívtad meg. Az ilyen management sohasem fogja vállalni a felelősséget a rossz döntéseiért.


Szerintem érdemes megkérdezni, hogy mi volt az ok, hogy elküldtek, maximum nem mondanak semmit, de már vesztenivalód nincs. Sok sikert az álláskereséshez!

júl. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
49%
Bennem meg inkább az merül fel, hogy 2-es diploma nem volt elég a munkahelyi teljesítményéhez.
júl. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
87%

Annak idején nekem is volt egy álommunkahelyem, ahol az egyetemi gyakorlatomat tölthettem, sőt önkénteskedtem is. Jobban megismertem a közösséget és a főnököt és miután eljött volna annak az ideje, hogy hivatalosan is megpályázok egy állást, már eszemben sem volt beadni az önéletrajzomat. A lényeg: az álom más, mint a valóság, most megtanulhattad, hogy ami papíron jó, meg amit elképzelünk az nem mindig esik egybe a valóssal.

Egyèbként a kérdésre is válaszolva:

Én sem igen szeretem az olyan új dolgozókat, akik maguknak olvasgatják az anyagot, inkább jöjjön, érdeklődjön, beszélgessünk, nézze ahogy dolgozom (persze közben magyarázok).

A tátott szájjal bámulásból arra is következtethettek, hogy nagyon bamba vagy és nem nagyon érted, hogy mi folyik körülötted.

júl. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!