Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kirúgtak az első és egyben...

Kirúgtak az első és egyben álommunkahelyemről...Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mai nap kirúgtak az első munkahelyemről 1 hónap próbaidő után (6 hónap volt a teljes) ami egyben az a hely volt amiről már évek óta álmodoztam hogy ott dolgozok (nagy német autógyár - szerintem egyértelmű). Idén végeztem el az egyetemet és 4 hónap munkakeresés után bekerültem oda ahova a leginkább szerettem volna és a mai nap 1 hónap elteltével ki lettem rúgva. Annyira hirtelen volt és durva hogy egész nap csak kapkodom a fejem hogy mi történt....Szerintem nem csináltam semmi olyan extrémet ami miatt 1 hónappal kezdés után már kirúgtak...egyetlen kritika amelyet kaptam az volt hogy nem vagyok túl aktív de ezen már elkeztem dolgozni egy kicsit és folyamatosan azon kattogott az agyam hogy hogyan kéne jobbnak lenni... Nem tudom milyen opcióim vannak...Esetleg hívjam fel a volt főnököm mi volt az ok amiért kirúgtak vagy hagyjam a fenébe az egészet?



júl. 4. 15:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem az a gond, amit CSINÁLTÁL, hanem amit NEM! Ilyen helyeken elvárt az, ogy a munkaidöt végigdolgozd és hogy keress magadnak tennivalót.
júl. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

A próbaidőd alatt nem feleltél meg a cég elvárásainak. Ezért megváltak tőled.


Javaslom próbáld meg megtalálni azt amiben nem feleltél meg és dolgozz rajta.

júl. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Én megkérdezném hogy mi volt a konkrét ok, nem harapják le érte a fejed, és akkor legalább tudod, hol kell változtatni.

De ide visszavenni nyilván nem fognak már, másik helyet kell keresned.

júl. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
18%

Így megy ez.

Keress másik munkahelyet és igyekezz megtanulni dolgozni.

A versenyszférában nem tűrik meg sokáig a naplopókat

júl. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Nyilván volt oka a kirúgásnak.

Fel a fejjel majd lesz másik.

júl. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Első munkahely, kezdő vagy, valószínűleg nem az volt a gond, hogy óriási tudást vártak el tőled, amit nem hoztál. Tehát esélyes, hogy a hozzáállásod nem túl fényes. Proaktívnak kell lenni, kérdezni, érdeklődni. Ha valamit nem tudsz, nem széttárni a karodat, hogy hát én ezt nem tudom megoldani, hanem keresni megoldást. Pl. felkutatni és megkérdezni a kollégát, aki tudja a megoldást és megmutathatja neked is. Mivel azt emelték ki, hogy nem vagy túl aktív, arra tippelnék, hogy leginkább malmozva vártad a sült galambot. Versenyszférában erre sehol nem vevők. Kérdezni, utánajárni, megoldani.
júl. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

Felesleges felhívnod a volt főnöködet, semmit nem fogsz vele elérni, csak időpocsékolás. Lehet hogy a hozzá állásoddal volt a probléma, de az is lehet, hogy csak nem voltál szimpatikus. Kár ezen rágódni.

Keres másik munkahelyet, és jobban figyeljél oda.


Sok sikert!

júl. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
Balszerencse, hogy az álommunkahelyeden kellett megtanulnod ezt a leckét, de mostmár legalább tudod. A próbaidő alatt fontos, hogy bizonyítsd az értékedet. A naplopással addig kell várni, amíg jól kiismered a helyet és a határokat.
júl. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat viszont egy kicsit pontosítok. Amikor odakerültem az első pár nap úgynézett ki hogy az egyes kollégák végigvittek a gyár területén és bemutatták a saját mezőiket amelyeket én mindig nagy kerekre tágult szemekkel és félig tátott szájjal bámultam az ámulattól de egyben olyan rohadt sok információt kaptam hogy kicsit le is blokkoltam tőle. Amikor ez megvolt folyamatosan mondták hogy "beírták maguknak hogy megmutatják ezt meg azt" de ezekből sose lett semmi és csak a dokumentációkat olvastam hátha tanulok valamit. Első ilyen visszajelzésen mondta a főnököm hogy nem vagyok túl aktív amire azt mondtam hogy mivel minden nagyon új és komplex ezért nehéz eligazodni és beilleszkedni de csak időt szeretnék kérni és kitalálok valamit. Azóta is folyamatosan csak ezen pörögtem hogy mit kéne tenni meg hogyan de nem tudom. Később ebből düh lett hogy már az első héten magamra lettem hagyva és azt várták tőlem hogy kérdezzem meg azokat a dolgokat amelyeket én a visszajelzésen jeleztem hogy nem teljesen tiszta hogy mi merre hány méter tehát irányzott kérdéseket nem tudtam megkérdezni. Szóval ez olyan hogy van alma meg körte de neked valahogy rákéne kérdezned a narancsra is úgy hogy fogalmad sincs arról hogy az egyáltalán létezik...És az egészben a legszomorúbb az hogy készültem megbeszélni a dolgokat a főnökömmel de mielőtt erre sorra került volna kirúgtak arról a helyről ahova a leginkább szerettem volna menni és egyben egy álom teljesült és összetört mivel nem valószínű hogy valaha visszavesznek nem most hanem mondjuk 5 év múlva...ha egyszer elküldenek akkor kampec
júl. 4. 22:36
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

Fogadd együttérzésemet, ez tényleg gyomron vághatott. Mindegy, a tanulságokat le kell vonni. Le kell vetkőzni a pályakezdőkre gyakran jellemző szégyellősséget. A legtöbb szenvedésnek az a forrása, hogy a kis szaros csendben bólogat ahelyett hogy megállítana, belekérdezne, jegyzetelne, mert azt hiszi, hogy illene elsőre értenie mindent, amit mondok neki. Én is utálom ezt a típust, és ha tehetném, én is kirúgnám őket egyből, de sajnos sokszor velük kell beérnünk.

Ez az attitűd egyenes út az imposztor-szindróma és az indokolatlanul hosszú betanulási folyamat felé. Nem az a red flag, ha valakinek triviális kérdései vannak, hanem az, ha nincsenek.

júl. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!