Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltatónál ki lehet alkudni...

Munkáltatónál ki lehet alkudni több szabadságot?

Figyelt kérdés
Lehet alku tárgya a szabadság? Egész konkrétan kevesebb fizetésre, de több szabadságra tartanék igényt, mint amennyi a jogszabályban meghatározottan jár. Amennyiben a főnököm belemenne ilyenbe lehetséges jogilag tisztán rendezni? (tehát nem olyan módon hogy papíron bent vagyok)

júl. 4. 07:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Amit te keresel fizetetlen szabadsag. Tobb szabadsag kevesebb fizetes.


Amugy a szabadsag napokat torveny szabalyozza, de semmi nem tiltja hogy elmenj mondjuk ket hetre fizetetlenre nyaron. Kozos megallapodas kerdese.

júl. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Elmesz tappénzre. Nálunk a kolléganő a kutyájának a műtétjére is kivett 2 hét tp-t
júl. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Kérj fizetetlen szabit.
júl. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az MT nem zárja ki, hogy a két fél eltérjen a benne leírtaktól a szabadságos napokat illetően.


A 116-117. §-sal kapcsolatban kollektív szerződésben történő eltérése esetén kizárólag a dolgozó javára lehet.


Én nem látom akadályát jogilag annak, hogy egyénileg más szabadságos napokban állapodjatok meg. Nyilván a javadra, hiszen a minimálisat az MT írja elő. Attól csak felfele lehet eltérni a dolgozó javára.


Bér pedig abszolút a két fél megállapodásának kérdése, ha nem megy szembe a minimálbérrel/garantált bérminimummal.

júl. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#1 A fizetés nélküli szabadsággal az a baj, hogy az alatt a tb-t külön kell fizetni és nincs azokon a napokon biztosított jogviszony, 30 nap után megszakad a biztosítotti jogviszony, utána kevesebb táppénz jár egy esetleges betegség esetén. Szóval marha

rosszul jár vele az ember. És nálam több mint 30 lenne szó, a szüneteket szeretném a gyerekeimmel tölteni, hasonlóképp ahogy az anyukám is velem töltötte, de ő pedagógus

én pedig más szakmát választottam, ahol megpróbálnék

hasonló feltételekről tárgyalni, ha van rá jogi lehetőség.


#4 Köszi, a garantált bérminimumig nem kellene lemenni, kevesebb az "értéke" a kért megegyezésnek.

júl. 4. 10:16
 6/11 anonim ***** válasza:
Próbálkozhatsz, de szerintem nem fog egy munkahely sem belemenni.
júl. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ilyen formában nem lehetséges. Nagyon esetleg munkaszerződés-módosítással lehet munkaidőt és munkanapokat csökkenteni. Például H-P helyett H-Cs. De nagyon lutri.
júl. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 Dolgoztam így, hogy H-Cs, heti 32 óra, de jogilag pont ezt nem lehetett normálisan megoldani. Ha heti 32 óra az hétfő-péntek napi 6 óra, nem lehetett hozzá a szabadságokat se normálisan számolni, mert így 1 nap szabadság 6 órára járna, de nekem 8-at kellett dolgoznom egy nap. Nyilván megegyeztünk teljesen logikus és korrekt módon, de papíron nem tudták megoldani.
júl. 4. 15:08
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, törvényben van meghatározva a szabadságok száma.
júl. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
De ha módosul a munkaszerződés más napokkal és kevesebb óraszámmal, attól a szabi valójában nem változik. Ugyanolyan szabi érvényes 6 órás és 4 órás munkára is. Van ilyen például baráttal és párommal is. Illetve páromnak iskolában 6 órással megilleti az összes pedagógiai szabadság. Az sem befolyásolja, hogy kolléganő miatt végül már össze-vissza járt és nem csak 6 órába.
júl. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!