Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha van pl 30 nap szabadságom...

Ha van pl 30 nap szabadságom egy évre, abból mennyivel rendelkezhet a munkáltató?

Figyelt kérdés
És ami engem illet X nap arra ugyanúgy járna a fizetés mintha dolgoznék? 11 éve dolgozok, de most sikerült egy olyan helyet kifogni, ahol 15 napot lehet kívenni, és abból is csak 5 napot fizet.
2023. jan. 24. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fizetett szabadság jár, tehát fizetni kell.
2023. jan. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nincs valami 500 ezres szépkártya évete akkor az iylen melóheléyet dobd a kukába!


Én öt évig melóztam úgy, hogy egy nap szabit sem fizettek, utóbbi két év jáérulékait sem fizették be, inkább csődbevitték a céget és kötöttek új munkaszerződést.

Értem én, hogy ez nagy buli ha van háromszáz alkalmazottad, csak hol van ilyenkor a törvény, a traffipax mellett?

2023. jan. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2: Évi 500 ezres SZÉP kártya? Nevetséges havi nettó 30 ezer pluszért kelleme elviselnie ezt a céget? Ne nevettess!


Kérdező: Otthagyni a céget és feljelenteni a munkaügyi bíróságnál.


Kezdjük ott, hogy 20 nap alapszabadság mindenkinek jár és olyan nincs, hogy nem fizetik ki. Folytassuk azzal, hogy bár a munkáltató rendelkezik a szabikkal, a normális helyeken az összes szabidat te határozod meg, hogy mikor veszed ki. Nem is mennék olyan helyre, ahol nem így van.

2023. jan. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából mással is meglehetne fogni (a fizetés egy része borítékba pl), de semmi kedvem bizonygatni ezt egyik szerv előtt se. Ez a szabi része volt érdekes, mert még azt is megszabta, hogy azt a 15 napot csak úgy lehet kívánni, hogy 3x5.
2023. jan. 24. 16:45
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha van pl 30 nap szabadságom egy évre, abból mennyivel rendelkezhet a munkáltató?"


Hivatalosan a dolgozó 7 nap szabadsággal rendelkezik függetlenül attól, hogy egyébként egész évben hány napra jogosult. A többi része felől a munkáltató rendelkezik.


" ahol 15 napot lehet kívenni, és abból is csak 5 napot fizet."

Egy ilyen helyet otthagyni minél előbb. Törvénnyel szembe megy, gondolod, hogy a többi jogodat nem fogja csorbítani az, aki ilyet meg mer tenni?

2023. jan. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!