Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezzel a döntéssel a MÁV még...

Ezzel a döntéssel a MÁV még kevésbé vonzó munkáltatóvá vált?

Figyelt kérdés

[link]


A fiatal diplomás Y,Z generációs munkavállalóknak a home office teljesen alap dolog.

Én sem dolgoznék olyan helyen, ahol nincs minimum heti 2 nap HO.


A HO hozzájárul a jó work-life balacehez.Hiszen, nem azért szabit kivenni, ha jön a mosogató gépszerelő.HO-ban kitudtok ugrani ügyet intézni a kormányablakba,bankba vagy a postára.Azért ez jelentős segítség.


Lázár ezzel, gyakorlatilag teljesen elriasztotta a fiatal munkavállalókat a MÁV-tól.


tegnapelőtt 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Majd most nem lesz nekik sem alapdolog. Tudom ebben az elkényeztetett sz@r világban már az is lassan csoda lesz, ha valaki bejár a munkahelyére dolgozni.
tegnapelőtt 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

#1 - Minek kéne bejárni a munkahelyre?

Értelmes helyeken nem arra fizetnek, hogy benn ülsz az irodában 8 órát és mereszted a segged, hanem megnézik, hogy el van-e végezve a munka. Ha igen, akkor mindenki boldog.

tegnapelőtt 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

"#1 - Minek kéne bejárni a munkahelyre?"


Nem is azért kell valakinek dolgozni, hogy otthonról meressze a seggét, hanem a munkahelyén megjelenjen. Hatékonyabb a munkavégzés, ha a dolgozó jelen van a munkahelyén. Én az összes HO-t betiltanám, régen sem volt ilyen sz@r rendszer, el is volt végezve a munka rendesen.

tegnapelőtt 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
MÁV dolgozók meg csak tapasztalják meg szépen milyen jó nyáron a zsúfolt, klíma nélküli kocsikban utazni. Talán akkor a bőrükön érzik majd a probléma súlyát amit MEGKÉNE oldaniuk.
tegnapelőtt 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, bár oda eddig se a krémje ment, hanem az akinek nem volt választása, azoknak meg máshol se jár HO...
tegnapelőtt 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
A fent említett cégtől függetlenül írom. Olvastam nem rég egy statisztikát ami a hone office témával foglalkozott. Ilyen típusú munkavegzes aránya asszem 10-12 % volt Eu-s szinten átlagban. Legmagasabb arányú 3 országban 20-25 %át be lehetett így tölteni az allasoknak. Ha jól emlékszem Írország, Finnország, Dánia volt a top 3. Kelet európai ehhez képest ilyen 5-7 %. Mi meg asszem az utolsó hely körül voltunk 4 %-al. Szoval ami a nálunk sokkal gazdagabb és iparilag erősebb országok szerint működik az nálunk keleten persze egyből hülyeség és nem mukodokepes. Nah de hála isten Eu tagok vagyunk,közel 30 országban oda megy az ember dolgozni ahova akar. Kényszerből sztem ezen a téren is lesz változás itthon,mert a nyelveket beszélő képzett embereket szar berekkel és körülményekkel nem fognak itt tartani keleten kenyszerrel.
tegnapelőtt 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"a nyelveket beszélő képzett embereket szar berekkel és körülményekkel nem fognak itt tartani keleten kenyszerrel"


Hehe...Most sem tartja itt őket senki mégis az országban maradnak. Mert mondjuk van életük? (család, barátok, munkatársak, stb.) Kíváncsi lennék olyan statisztikára is, hogy a HO-ban dolgozók hány százaléka boldog úgy igazából? Tehát kik azok akik nem zárkózottak, hanem szeretnek társaságban is lenni? Mert tök jó a HO csak éppen a megfelelő táraság nincs meg körülöttük.:)

tegnapelőtt 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6#


A statisztika valószínűleg a teljes távmunkát mérte fel.

A Magyarországon levő nemzetközi nagyvállalatoknál és a MÁV-nál is hibrid munkavégzés van,vagyis utóbbinál már csak volt.


Azaz 2,3,4 nap otthon a többi az irodában.Magyarországon ez az elterjedtebb.A teljes távmunka ritka.

tegnapelőtt 18:00
 9/11 anonim ***** válasza:
7: nem mennek el itthonról? Mégis itt maradnak? Pont tegnap olvastam egy cikket amiben azt taglalták, hogy idén eddig rekordot döntött a külföldre kikoltozott magyarok száma az elmúlt 10 évet tekintve. Nem hiába igen csak nagy optimizmussal vagyunk többet mint 9,5 millió. Majd ha kivándorol majd meg netán több 100 ezer ember az évek során előbb utóbb csak jobban megbecsülik a hazai munkaerot. Sajnos enélkül végletekig csak kihasznalnak a cégek itthon ezt a helyzetet. Persze vannak jócskán nagyon korrekt cégek is itthon,nyugatos felfogással , korrekt körülményekkel. Nem rájuk értem ezt.
tegnapelőtt 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Biztos nem a HO-ban dolgozók mennek ki.
tegnapelőtt 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!