Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt olyan sikeres ember,...

Van itt olyan sikeres ember, aki szívesen a szárnyai alá venne egy 25 éves fiatal férfit?

Figyelt kérdés

Rólam:

Most hagytam abba az egyetemet, de később mindenképp visszamegyek és befejezem.

IT területen dolgozom, fejlesztés, nem mondanám magam kimagasló kódernek, valahol az átlag felett helyezkedem el.

Ezt azért merem így kijelenteni, mert bő 1 évtizede foglalkozom ezzel.

Megtakarításom jelenleg nincs, de most írtam egy pénzügyi tervet magamnak, amit szeretnék betartani. Ezzel kb havi 150 ezret tudok majd félretenni.


Szívesen megtanulok bármi mást is, ami a sikerem előre viszi.

Igazából egy jó barát is sokat segítene, aki maga járta ki az útját és mintát vehetek róla. Gyerekként nem volt meg a megfelelő mintaképem, de ennek ellenére úgy gondolom a múltbeli helyzetem ellenére nem lettem egy lecsúszott alak.



jún. 26. 13:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
40%
Fújmár 😱
jún. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nincs.
jún. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Az "átlag felett helyezkedtem el" meg a "nincs megtakarításom 10 év alatt" ütik egymást...
jún. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én 1 év 8 hónapja dolgozom szoftverfejlesztőként, havi szinten 600-700 ezer körül teszek félre, attól függően hogy mennyit bulizok el belőle.
jún. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

14

Milyen szoftvert fejlesztesz jelenleg vagy melyikek amikben már benne voltál?

jún. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek.

Kihangsúlyoznám még egyszer.

2 év tapasztalatom van, a 2 éves tapasztalattal rendelkező emberek között igenis átlag feletti vagyok, nyilván nem a komolyabb szakértelemmel rendelkező emberek körében mérem magamat, akik ugyanúgy tini koruk óta foglalkoznak ezzel és mellette még van 10-20 év tapasztalatuk MUNKAHELYEN is, mert még ott nem tartok :).


Akik a fizetéshez mérik a fejlesztői jóságot nekik egy egyszerű példával illusztrálnám, hogy miért nincs igazuk.

Több állítás is volt, hogy azért vagyok 'gyenge', mert ennyit keresek. Ezzel az állítással az a baj, hogy magával vonja azt, hogyha jelen esetben én abbahagynám a kódolást, sőt bárki más, még a világ legprofibbja is, akkor ő hirtelen a világ legrosszabb kóderévé válna, mert 0Ft-ot keresne vele havonta? Nem igazán épkézláb elképzelés. Persze valamihez lehet mérni, de a fizetés egyszerűen nem jó mérce.

Persze esetek egy részében valós képet adhat, de nem teljes, csak erre hivatkozni hibás.


Másik, hogy én albérletben élek. Ez jelentősen csökkenteni a félretehető összegemet. Nyilván, ha szűkösebbre fogom és semmit nem engedek meg magamnak, akkor 250 / 300-at is félretudnék tenni, viszont annak nem látom értelmét, hogy ennyire görcsösen kuporgassam a pénzt és ragaszkodjak minden megkeresett garashoz.


Nem fogok senkivel se leállni vitatkozni, főleg mert a legtöbben nem is a kérdésre válaszoltak, csak valamilyen oknál fogva a frusztrációjukat megpróbálták rám nyomni. Én köszönöm ebből nem kérek.

A jelenlegi béremmel elégedett vagyok, ismerőseim között, akik ugyanezt csinálják én keresek az egyik legjobban, nekem ennyi elég egyenlőre, a tapasztalat meg majd jön magával.


A külön projekt jó ötlet.

Aki a saját webappjával keres havi szinten írhatna nekem, hogy milyen is az, mert én is régóta agyalok egy saját side projekten, amit teljesen én vihetnék.



#15:

Eddig 2 éles projekten voltam és egy belsős fejlesztésen.

Egyik egy biztosításokkal és kárfelméréssel foglalatos webalkalmazás volt. A belsős fejlesztés az ilyen alap cucc volt, nem is vonnám ide, mert azon csak addig voltam, amíg nem jött új projekt. C# .net-es vagyok egyébként, de mostanában gondolkodtam rajta, hogy áttérek Rust-ra, mert komolyabb béreket látok ott.

jún. 27. 13:56
 17/17 anonim ***** válasza:
na tesó akkor számszerűsítsed az az "átlag felettiséget", a többi csak mese habbal :)
jún. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!