Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha az ember két munkahelye...

Ha az ember két munkahelye között van x (1-4) hónap szünet, amikor munkanélküli, akkor a TB-t addig külön kell befizesse? Vagy van valami türelmi idő, amíg biztosítva van egy munkanélküli? És mi van ha közben vannak 1-2 napos megbízási szerződések?

Figyelt kérdés

jún. 20. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint egy hónap telhet el két biztosítotti jogviszonyt eredményező munkaviszony között anélkül, hogy fizetni kellene. Ezen kívül biztosított az is, aki munkanélküli ellátásra jogosult, a jogosultsági időszak végéig. Megbízási jogviszony esetén az összegtől függ, hogy biztosítottnak minősül-e az illető, azaz hogy a kifizető von-e le TB-járulékot.
jún. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A kifizető von le, csak nem tudom, hogy az mennyi időre számít, ha mondjuk 2 napot dolgozok. Ezt nem értem.


Ha két munkaviszony között lesz 4 hónap, akkor közte automatikusan munkanélküli vagyok, avgy azt intézni kell? És ha megbízási szerződéseim vannak 1-2 nap, az ezt mennyiben befolyásolja?

jún. 20. 13:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy számok és a szerződés nélkül ezt nem lehet megmondani. Ha kisösszegű a negbízás, akkor nem leszel biztosított.

Ha 1-2 napot dolgozol, ahhoz mindig külön szerződésed van? Mennyi bruttót kapsz egy napra?

jún. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A jogviszony lezárását követő 45 nap a türelmi idő és a 46. naptól íródik elő a járulékfizetés, amit a NAV automatikusan kezel és küldi a csekket ha nincs nyitott jogviszony.
jún. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Max 45 nap a türelmi idő, attól függően mennyi volt az előző biztositási időszak
jún. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"A jogviszony lezárását követő 45 nap a türelmi idő és a 46. naptól íródik elő a járulékfizetés,"


Ez így ebben a formában nem igaz.


Maximum 45 nap a türelmi idő (passzív időszak), ha a megszűnt biztosítási jogviszony legalább 45 napig fennállt. Ha nem állt fenn csak mondjuk 16 napig, akkor annak megszűnése után nem 45 nap, hanem csak 16 nap a passzív időszak.


" amikor munkanélküli, akkor a TB-t addig külön kell befizesse?"

Igen, a türelmi időszak letelte után. Nem tudjuk, hogy neked mennyi valójában a türelmi időszakod. Ha álláskeresési járadékot folyósítanak részedre a munkanélküli időszakodra, akkor az alatt nem vagy járulékfizetésre kötelezett. Ha nem folyósítanak, csak állástalan vagy (akár regisztrált, akár nem), akkor járulékot kell fizetned - szintén - a türelmi időszak lejárta utáni naptól.


"És mi van ha közben vannak 1-2 napos megbízási szerződések?"

Akkor az van, hogy meg kell állapítani, hogy ezek a megbízásos napok biztosítottságot keletkeztetnek-e. Ha igen, akkor azokra a napokra nem kell fizetni járulékot. Ha nem, akkor kell fizetni. A megbízási díjat kifizető dolga ezt megállapítani. Ugyanis ha keletkeztet biztosítottságot, akkor tb. járulékot köteles vonni a megbízási díjból (nem eü. szolg. járulékot, mert az más). Ha nem keletkeztet, akkor járulékot nem vonhat.

Ha von, akkor nyilván be is jelenti azokat a napokat a NAV-hoz utólag, mint biztosítással fedett időszakokat.

jún. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha valakinek megszűnik a munkája, akkor nem kap automatikusan álláskeresési járadékot? Ehhez mi alapján jogosult valaki, ezt külön kérni kell?
jún. 22. 11:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Pfff semmi nem jár automatikusan, mindent kérni kell. Kilépőpapírokkal be kell menni ahhoz a foglalkoztatási hivatalhoz, ahova tartozol. Ez valamelyik kormányhivatal. De a megbízással lesznek problémák.
jún. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ha valakinek megszűnik a munkája, akkor nem kap automatikusan álláskeresési járadékot? Ehhez mi alapján jogosult valaki, ezt külön kérni kell?"


Igen, kérvényezni kell az ellátást, mint bármi mást is. Semmi nem automatikus.

Álláskeresési járadékra az jogosult, aki az álláskeresővé válását közvetlenül megelőző 3 évben rendelkezik legalább 360 napnyi jogosító idővel (például munkaviszony). Ha nem rendelkezik, akkor ellátásra sem jogosult. Minden 10 nap jogosító idő után 1 nap ellátás jár. Tehát 360 nap esetén 36 napig folyósítják az ellátást, 900 nap esetén a maximum 90 napig folyósítják, és így tovább.

jún. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!