Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezekre a kérdésekre milyen...

Ezekre a kérdésekre milyen választ adnátok?

Figyelt kérdés

A héten lesz állásinterjúm, ez életem 2. állásinterjúja lesz, még gyakornokként kerültem be ehhez a céghez, akkor volt az első, az nem volt túl komoly.

Most már főállásra lesz interjúm. Erre a 2 kérdésre ti milyen választ adnátok?:

Mi volt a váltás oka? Miért pont minket választott?

Igazából a váltás oka annyi, hogy meguntam a céget ahol most vagy, ezt nyilván nem mondhatom. AZ pedig,hogy miért éppen ez a cég? Mert ez jelzett vissza először, csak kigyűjtöttem hasonló cégeket. Szóval nem tudom milyen választ szoktak adni ezekre a kérdésekre, esetleg valami sablon szövegnek is nagyon örülnék, mert ezeket amiket írtam, nyilván nem mondhatom.



jún. 18. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A meguntam a céget úgy kell lefordítani HR nyelvre, hogy nem volt további fejlődési lehetőség a pozícióban.

A miért őket választottra ennyi infóból meg nem tudunk válaszolni, de érdemes lehet átgondolni, mi alapján válogattad ki a cégeket és azt mondnai, hogy azon szempontok alapján.

jún. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Több pénz kellett. Most ez volt a legjobb ami hirtelen szembe jött. Azt csöcs.
jún. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

De, igen akár ezeket is mondhatod.


Én az előző munkahelyemről egy ügyvezetői felfüggesztés után jöttem el, majd munkaügyi perre mentem a cég ellen. Mostani helyemen simán elmondtam, hogy ez volt és mi vezetett idáig.

jún. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
közöd?
jún. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Van folyamatos fejlődés, évente lehet szintet lépni és lépek is. Viszont minden évben ugyanazokat a projekteket kapja ugyanaz az ember,ez az unalmas.

Ezt pl lehetne úgy mondani, hogy újabb projekteket szeretnék megismerni?

És a másik kérdés? Tényleg nem volt semmi indok ami miatt ezt a céget választottam ki.

jún. 18. 21:48
 6/7 anonim ***** válasza:

"Viszont minden évben ugyanazokat a projekteket kapja ugyanaz az ember,ez az unalmas." - NEM ciki, hogy pályakezdőként nem perspektíva neked ugyanazon a két projekten dolgozni, egy az egyben bevallanám. Annál is inkább, hogy kiderüljön időben, még az interjún, ha ők is pont ugyanezt akarják csinálni. A karrier eleje pont a perspektíva szélesítéséről szól, minél több dologgal kell megismerkedni, hogy legyen rálátásod a szakmád környezetére, praktikus feladataira, dilemmáira, és ebben megtanulj minél jobban, egy összefüggő rendszer hasznos tagjaként teljesíteni. Ezt nehéz úgy elérni, hogy egy helyben ülsz és ketyegteted ugyanazokat a feladatokat a végtelenségig.


"ami miatt ezt a céget választottam" - ilyen profilú vállalatok kínálatában találtam rátok, jó lehetőségnek tűnt, azt remélem, hogy nálatok lesz lehetőség arra a szakmai fejlődésre (...lsd fenn)

jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A miért váltott kérdésre érdemes sablon válaszokat begyakarolni(nincs előrelépési lehetőség, új kihívásokra vágytál, szakmailag nem fejlődtél stb...), a lényeg hogy ne hibáztasd a volt céget,főnököt,munkatársakat....HR-esek adjában ez red flagnek minősül, le se szarják az okokat és automatikusan azt fogják levonni ebből, hogy veled volt probléma.

Miért pont minket választott:itt is sablon szövegeket érdemes mondani pl:mindig is szerettem volna egy stabil hátterű multi cégnél, úgy érzem itt jobban kamatoztathatom a képességeimet és sokat fejlődhetek. Itt se szabad reális, konrkét dolgokat mondani(jó fizetés, jók a juttatások, közel van a munkahely stb...).

tegnap 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!