Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van más is, akinek 1 millió...

Van más is, akinek 1 millió forint alatt van a megtakarítása és nem nagyon tud félrerakni?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor miért nem tud? Hitel, nagyon kevés fizetés, albérlet?


Előre is köszi!


24/L



máj. 25. 21:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

2 évvel ezelőtt volt 1-millióm, egy nagy gond miatt elszállt, pluszban felvettem 400-ezret, azóta folyamatosan mínuszban is voltam. Passzolom, hogy mikor szedem össze magamat. Szerencsére jó életem van így is. Hiába anyummal vagyunk, megfelel. Most marad 10-E fizetésig, illetve 52-ezrem kölcsönben van, tehát most végre újra lenne 60-E felett és eszerint remélhetően most kezdem visszakapargatni.


35/F

máj. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

11+

Másik lakásra nyilván képtelenség, normális élhető albérlet keresése szintén nehézséges, illetve a fél lakás miatt "szerencsére" nincs is értelme kajtatni.

máj. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
89%
Eze az oldalon többségében milliókat keres és tesz félre mindenki. Persze a többségük csak hergelni akar a kamu kommentekkel. A valóságban rengetegen vannak pénzszűkében sajnos.
máj. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
19%
24 éves lányként havonta tudnál ennyit félretenni ha elégé bevállalós vagy...
máj. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Haha, utolsó hogy érted azt hogy bevállalós?
máj. 27. 01:28
 16/23 anonim ***** válasza:
11%
Én havonta kétmilliós tudok felretenni. Napi 4 órát dolgoztam. Rokkantnyugdíjas vagyok és mindenféle dolgozok. A rokkantnyugdijam nélkül csak havi 1 milliót tudnék berakni.
máj. 29. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Istenem ezt a sok trollt. "Szeretnék havi 1 milliot félretenni, de csak 800 ezret tudok".


A kérdező nem a havi, hanem az összmegtakarításra kérdezett rá eleve. Nekem kb. 2-2,5 millió a megtakarításom 27 évesen, de 1,5 milliót már ráköltöttem lakásfelújítàsra (örököltem) fél milliót meg pszichológusra, ezek olyan dolgok, amiket szintén nem tud bárki megengedni magának, de legalább jó célra ment el a pénz.


Mivel nincs fix jövedelmem, az elmúlt 4 évben a havi átlag 140 ezertől - 600 ezerig terjedt. Amint hozzájutottam egy nagyobb összeghez igyekeztem tudatosan félretenni, állampapírba fektetni. Ez sokaknak sajnos nem megy.

máj. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
43%
Miért troll az, aki diplomát szerzett egy piacképes szakon, és most huszonévesen hétszámjegyű összeget keres nettóban, esetleg befektetésből is van jövedelme?
máj. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
18, nem az a trollság, csak ha figyelmesen elolvasnál egy csomó kommentet ilyen kérdések alatt, látnád, ki a troll.
máj. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb ember, aki nettó 500 ezer alatt keres és albérletben él vagy 100 ezer feletti a hiteltörlesztője, az ilyen. A mai árak mellett nagyon nehéz ennyiből félretenni, 1 milliót összekaparni szinte lehetetlen. Mikor 470-et kerestem és 200 elment az albira, ki se jöttem volna hónap végén, ha nem lennék “bevállalós lány”, ahogy valaki írta feljebb. Nemrég átköltöztem olcsóbb albiba és emelték a fizumat, így már talán sikerül értelmesebb összeget félretenni. De a bevállalósságot sajnos így sem hanyagolhatom, ha anyagilag belátható időn belül előrébb szeretnék jutni.
jún. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!