Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ne értelmezzétek félre a...

Ne értelmezzétek félre a kérdésem, de én érzem csak hogy csak fogy a pénzem és az a kis tartalékom, amit összespóroltam évek alatt? 2 millió forint van a számlámon már csak, hiába van diplomám és nem élek nagy lábon. Ez szégyen?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 22. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

De miért a számládon van, és nem állampapírban vagy egy befektetési alapban?

Ha diplomás vagy, biztos volt valamennyi közgazdaságtanod, érted az inflációt.

2023. ápr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

"Ez szégyen?"


Nem, ez egy probléma. Vagy homokba dugod a fejed és nem veszel róla tudomást, vagy teszel ellene.


írhatod pár hónapig a kiadásaidat, hogy megtudd jogosan megy-e el a pénzed.

Próbálhatsz fizetésemelést kiharcolni, vagy körbenézni, hogy máshol fizetnének-e neked többet.


Csak rajtad áll, kezdesz-e valamit ezzel a helyzettel.

2023. ápr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Mi köze van másnak a pénzügyeidhez?


Bankszámlán kuporgatni nem okos döntés, mert felzabálja az infláció. Megtakarítást - céltól függően - befektetésben érdemes tartani, hogy amikor szükséged van rá, megőrizze vásárló értékét.

2023. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
Igen, szégyen. De csak rád nézve, aki nem foglalkozott eddig se és most se a helyzettel.
2023. ápr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Mert itt mindenki milliomos ebben a nyomorult országban, nekem van egyedül ilyen kevés pénzem...Ez van!
2023. ápr. 22. 21:53
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
jóvan
2023. ápr. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Van két milliód, szóval nekem úgy tűnik, hogy milliomos vagy. Más kérdés, hogy az elmúlt két évben akkora volt az infláció, hogy ez a szó már semmit sem jelent. Az infláció, amitől részben megóvhattad volna a pénzed, ha befekteted.
2023. ápr. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%

"Mert itt mindenki milliomos ebben a nyomorult országban, nekem van egyedül ilyen kevés pénzem...Ez van!"


Ha ez megnyugtat, én nem, és többnyire a barátaim sem.

2023. ápr. 23. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Mindenki milliomos, mert akinek van egy viskója mucsaröcsögén, ami ér 1 milliót, az már milliomos. Itt aki a leggazdagabbak közé tartozik az milliÁRDos.
2023. ápr. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A pénzügyeid senki másra nem tartozik, gondolom nincs kiírva a homlokodra hogy mennyi spórolt pénzed van.

Azon meg, hogy mennyit keresel csak te tudsz változtatni. Keresni kell mindig a jobb lehetőségeket és lépkedni kell felfelé. Ha arra vársz hogy elédrakják a pénzt akkor tévedsz. Még jól kereső területeken, mint programozás is könnyen le lehet maradni bérben, ha nem helyezkedik az ember. Pl én jóval többet keresek mint az egyik ismerősöm aki 2 évvel több ideje van a szakmában.


Siránkozás nem fog előbbre vinni, sőt ha beleépül a hozzáállásodba akkor még rosszabb lesz a dolog.

2023. ápr. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!