Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik országba érdemes...

Melyik országba érdemes kiköltözni egy jobb életért? Jelenleg nagyon alacsony a fizetésem (200-250 ezer ft) ebből sajnos 2 gyerek mellett nagyon nehéz megélnem.

Figyelt kérdés
Itthon próbálkoztam többféle munkával is, már 4-szer váltottam munkahelyet. De sajnos nem igazán érzem az előrelépést az életemben. Testnevelő tanárként van diplomám emellett kozmetikus és ápolói szakmám van, de nyitott vagyok bármilyen új szakma megtanulására. Ugyanígy külfölddel is, ha van jó lehetőség akkor mennék utána. Viszont nem tudom hol kezdjem, mit lenne érdemes pluszba tanulnom, melyik országba lenne a legokosabb magyarként kimennem, illetve hol érdemes munkák után kutatnom, milyen webhelyek lennének jók erre stb.

máj. 25. 11:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
35%

Nem a kérdésedre fogok válaszolni, egy részletet szeretnék kiemelni a kérdésedből.


Tehát több munkahelyed volt már és még sem vagy megelégedve a helyzeteddel. Szerinted külföldön meglennél? Szerintem nem. Sokan akik kimennek külföldre a több fizu, jobb élet reményében gyakran ugyanott lesznek külföldön mint itthon.


El kell döntened hogy számodra mi a fontos. A szakmád/hivatásod vagy a pénz. Ha a pénzre szavazol akkor gondolkodj, hogyan tudnál többet keresni belföldön.


Lehet lehurrogni de külföldre kimenni mosogatni, vagy éppen takarítani átmeneti megoldásnak talán jó egy kis időre. Én azt javaslom olvass el egy két egyszerűbb pénzügyi témájú könyvet és nagyobb rálátásod lesz ezekre a dolgokra.

máj. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
17%
11 - Szerintem aki ennyi mindenhez ért, ne menjen (külföldre se) mosogatni.
máj. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező, forditva ülsz a lovon.

Először összeszeded a kepessegeid, nyelvtudas, fejlodesi irany, meg nézed melyik ország szimpatikus, mekkora távra tervezel, stb.

Kint se lesz automatikusan jobb ha nem vagy életre való. A lehetoseg megvan, de a gesztenyét neked kell kikapálni.

máj. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
80%
Kint élek. Szerintem nincs olyan, hogy hova érdemes költözni. Attól függ, mennyire vannak céljaid, mennyire tudsz dolgozni értük. Akármi a foglalkozásod, máshol is különlegesnek kell lenned másokhoz képest. A frusztrációk meg azzal nem múlnak el, hogy máshol élsz, kB ugyanolyan ember maradsz. Tanusíthatom. Na jó, nincsenek idióta óriásplakátok, ez előny.
máj. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Egy lánybarátom lehetőségek és mentalitás miatt északra gondol. Dánia vagy Svédország. Viszont angolul gondolta és angol iskolát keresne a gyerekeknek. Itt az előítéletes-pocskondiázó mentalitástól is besokallt. Bár egyéb információforrásom szerint ott túlságosan hidegvérűek az emberek és semmit sem lehet megbeszélni...
jún. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!