Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Versenyszférában tényleg...

Versenyszférában tényleg érdemes relatíve gyakran munkahelyet váltani? Akik ezt a stratégiát űzik, milyen gyakran váltotok, és általában hány százalékkal jobb fizetésért?

Figyelt kérdés

Én speciel szívesen dolgoznék a karrierem teljes egésze alatt egy olyan cégnek, aki elismer, megbecsül és normális bért fizet amin rendszerint emel is, csak ilyenből lássuk be nem sok van.


Az engem is frusztrálna, hogy ugyanabba a pozícióba, ugyanannál a cégnél, ahol én kezdtem 10-20+ éve konkrétan jobb kezdőfizetésért vesznek fel nulla tapasztalattal embereket, mint amennyit a 10-20 éve ott lévő öreg szaki kollega megkeres.



máj. 24. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

"Akik ezt a stratégiát űzik, milyen gyakran váltotok, és általában hány százalékkal jobb fizetésért?"


Ez nem egy stratégia, hanem pusztán racionális döntés, ha kapsz egy jobb ajánlatot akkor váltasz...


Nem időtartamhoz kötöm a váltást, hogy na most akkor x hónap vagy év múlva megyek a következő helyre, hanem a beérkező ajánlatok függvényében döntök, ami még a COVID előtti időszakban egész jól pörgött, érdemes volt 1-2 évente váltani, most viszont egyrészt a mérsékelt gazdasági helyzetnek köszönhetően illetve a váltások következtében igen magasra kúszott a bérem már kevésbé kapok olyan megkeresést amin komolyabban érdemes elgondolkozni a váltáson. Jelenleg 1,8 milliót keresek, ahol ehhez képest 20-30%-kal többet fizetnének ott láthatóan jellemzően a felelősségi kör is annyival nagyobb és a munka mennyisége, hogy nem érdemes váltani.

máj. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Ugralassal a karrieremben kb 4.5 evnel ertem el a br 1.5 fizut. Olyan kollegakkal is dolgoztam akik 10+ ev tapasztalattal br 1et se ertek el, eleg volt nekik az eves 5-10 szazalek emeles amit a ceg adott
máj. 25. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Versenyszéfra, bank:

Első munkahely, nagyon szerettem, terveim voltak: külföldi relokáció igéretek, networking, előléptetés, minden ment frankón.

Év elején benyögték a 2024-es bérsávom. Egy az egybe megmondtam a Managernek, hogy ez egy vicc, mert százezrekkel a piaci szint alatt van (ez igaz, Hays-Graftonban 1 perc alatt meg lehet nézni). Jaj nagyon sajnáljuk, nem tudunk új ajánlatot adni etc etc. Úgy voltam, hogy rendben, ezt megbeszéltük.

2 hét múlva kezdek az új helyemen, több mint 1.5x annyiért.

máj. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2 évente, átlag 30% emelés.
máj. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Karrier-, szakterület, egyén- és még száz dolog függvénye.

De igen, a mai világban, ha csak az anyagiakat nézem érdemes gyakran váltani. Hogy mi a gyakori, az már az első mondat alapján nem megállapítható ennyiből.

Viszont az sem igaz, hogy ha régóta ott vagy, akkor majd másokat drágábban foglalkoztatnak. Ha ez így van, az azt jelenti, hogy nem fejlődsz, nem gyarapodik a tudásod, nem érsz egyre többet a munkahelyednek. Akkor meg tök mindegy, hogy váltasz-e, akkor is le fogsz maradni hosszútávon a versenyben máshol is.

máj. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mérnök vagyok, nagyreszt a releváns valtasaim 2-3 ev utan történtek meg. Nem különösebben bánom.
máj. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor érdemes váltani ha vagy nagyon jó végzettséged van és naprakészek az ismereteid, vagy tök mindegy hogy milyen munkát vállalsz, 10F-al többért is elmész a szomszéd gyárba. Nagyjból azt látom, hogy ez a két típusú ember vált gyakran. A betanított munkás és a kiváló, általában valamilyen mérnök vagy magasan képzett szakember.

én hiába pattognék, nem kapok ajánlatot, soha nem is kaptam ha meg jelentkeznék sok helyre akkor sem vennének fel sehova, főleg nem magasabb bérért. Ezért nem pattogok.

máj. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!