Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkaerőpiacon melyik...

A munkaerőpiacon melyik értékesebb: tapasztalat vagy szakképesítés?

Figyelt kérdés
Tehát hogyan lehet könnyebben elhelyezkedni, ha fel tudsz mutatni releváns munkatapasztalatot de nincs szakképesítésed vagy van szakképesítésed de nem tudsz felmutatni releváns munkatapasztalatot?

máj. 19. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Az informatikáról tudok mondani véleményt mert abban dolgozom. A tapasztalat nagyon értékes és a diploma se létfontosságú ha az embernek van megfelelő mennyiségű és értékes tapasztalata.


Ez azért van mert a cégek tisztában vannak vele, hogy az egyetemeken jó esetben is csak alapoznak. Ezért csak pályakezdő/junior szinten számít jobban a diploma meglétének kérdése.

máj. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
7%
A sakk
máj. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Mindkettő számít. Hogy melyik milyen súllyal, az a területtől függ. Van, ahol a képesítés elengedhetetlen, van, ahol csak plusz.

Programozói karrier esetén ha stabil releváns tapasztalatod van, az nagyon erős ütőkártya, tehát képesítés nélkül is el lehet helyezkedni, de a diploma mindig pluszt ad. Saját tapasztalat, hogy diploma nélkül is jól elvoltam, de miután lediplomáztam, sokkal több lehetőség nyílt ki előttem.

Az egyetem főként elméleti tudást ad, ami viszont - főleg nagy cégeknél - nagyon jól illeszkedik a gyakorlatba.

máj. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
6%

Munkáltató első kérdése. Mihez értesz?

30 éve szerelő vagyok.

Papirod van róla? Akkor jöhetsz. Nincs papír akkor hiába tapasztalat. Ez velem megesett eset.

máj. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Ez erősen terület függő hogy mi számít. Pl építész nem lehetsz konkrét képesítés nélkül.


Programozói területen jelenleg nem fogsz tudni tapasztalatot szerezni sok esetben diploma nélkül, viszont ha jópár éve kezdted és van tapasztalatod akkor bent tudsz maradni. Azzal viszont számolni kell hogy bizonyos cégek szűrnek diploma alapján

máj. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kulturális területen dolgozom. Nálunk a tapasztalat és a kapcsolatrendszer fontosabb. Utólag szokták beiskolázni a dolgozókat.
máj. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!