Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kormányhivatali dolgozók...

Kormányhivatali dolgozók esetében mit takar a "Vagyonnyilatkozattételi eljárás lefolytatása"?

Figyelt kérdés
Hogy kell ezt elképzelni?
máj. 14. 19:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem ez magánügy, semmi köze egy munkahelynek ahhoz, hogy mennyi pénz van a számlánom."


Nem érted? Ezt senki meg nem nézi, amíg korrupcióba nem keveredsz? Akinek nincs takargatnivalója, azét soha senki nem fogja látni.


Ha nem tetszik az a törvény, amit a köztisztviselőkre hoztak, akkor nem kell köztisztviselőnek menni.


"Egy egyszerű ügyintézői állásról van szó,"

Én is egyszerű ügyintéző vagyok, csak éppen a NAV-nál, és emberek vagyona felett döntök. Elvonom, vagy sem. Nyilván ilyen munkakörben bármikor előfordulhat, hogy a kétségbeesett adózó tesz egy anyagi ajánlatot, vagy egyéb információhoz szeretne jutni, amihez semmi köze. Ha nem tudnak megvesztegetni, akkor no problem, így egy vagyonnyilatkozattal sem lehet gondom.

máj. 15. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Azt hittem, hogy tételesen valakivel át kell beszélni, az meg leirogatja.

Rákerestem, hogy néz ki, több dolog nem egyértelmű. Pl. az 5 évre visszamenőleg jövedelem adatok arra is vonatkoznak, aki sosem dolgozott előtte ilyen helyen vagy ebben az esetben nem kell beírni semmit? Gyerek babakötvényét is? Ha már nem tudom visszanézni, melyik évben utaltunk és mennyit?

máj. 15. 07:20
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor beírsz valamit. Ismerősöm beírta, hogy van tartozása (200 Ft-tal tartozott a lányának).
máj. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Babakötvény: jelenlegi értéke. Nem kell pontosan, én pl. külszolgálatban voltam, nem tudtam bejelentkezni neten a bankomhoz, megsaccoltam, hogy mennyi lehet a folyószámlámon.


5 évre visszamenő jövedelmi adatok: első munkahely.

máj. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"Azt hittem, hogy tételesen valakivel át kell beszélni, az meg leirogatja."


Nem. Te otthon kitöltöd a kötelező formanyomtatványt hozzá. Két egyező példányban. Belerakod külön két nagy borítékba. A borítékot az ügyintéző előtt lezárjátok (mindkettőt), te és ő is aláírja a zárási felületen. Az egyiket elveszi, páncélszekrénybe teszi, a másikat viszed haza és megőrzöd. Nem bontod fel a sajátodat sem és ő sem bontja fel a nála maradó példányt.

Minden "jegyzőkönyvezve" van.


Csak akkor, ha korrupció gyanújába keveredsz. Felbontás mindig a személyes jelenlétedben lehet! Korrupció gyanú nem úgy működik, hogy valaki egyszerűen csak úgy gondolja, hogy megvesztegettek...

máj. 17. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Na de ha magam töltöm ki, akkor azt írok be amit akarok. Nem?? Mondjuk hogy 0 ft vagyonom van.
máj. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nyilván azt írsz be, amit akarsz.


De mégis mit gondoltál, ki fogja kitölteni helyetted, amikor a vagyoni helyzetedet csak te ismered?


Gondolkodjunk...


Ha kisebb vagyont írsz be, mint amid valójában van, és egyszercsak korrupcióval vádol meg az ügyészség, akkor hogyan fogod megmagyarázni, hogy az éppen aktuális vagyonod és a "bevallott" vagyonod közötti különbség nem korrupcióból származik, hanem az már évekkel ezelőtt is megvolt, csak te szórakozol egy vagyonnyilatkozattal?


Ha nagyobb vagyont írsz be, mint amid valójában van, akkor hogyan fogod megmagyarázni, hogy az előzmények alapján (munkabéred, örökséged, stb.) nem is tehettél szert akkora vagyonra, mint amit "bevallottál"?

Bevallod, hogy van egy kastélyod, amit korrupció miatt éppen elvonni készül az ügyészség/törvényszék, te pedig nem tudod megmutatni azt, csak a hűlt helyét. Szerinted mit fognak gondolni? Szerinted nem indítanak el a vádak mellett még egy vagyonvizsgálatot is?


Tényleg muszáj gyerekként viselkednie egy felnőttnek, akinek ráadásul semmi takargatnivalója nincs?

máj. 18. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Semmi értelme ennek a vagyonnyilatkozatnak. Pláne, hogy egy munkahelyen se vonatkozik mindenkire, gazdasági osztályon dolgoztam állanigazgatásban közmunkában, nekünk nem kellett, csak a rendes dolgozóknak, pedig ugyanazt a munkát végeztük, ugyanazokhoz a programokhoz volt hozzáférésünk. De sajnos senki nem akart egy kis pluszt adni, se egy papír hamarabbi elintézéséhez, se információ végett, pedig jól jött volna a kevés fizu mellé.
máj. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Semmi értelme ennek a vagyonnyilatkozatnak. "


Igen, tudjuk. De előírja a törvény, így elkészítjük. Nagyon sok más szabályozásnak sincs értelme, mégis eleget teszünk neki, mert muszáj.

máj. 19. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!