Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez szabályos eljárás vagy...

Ez szabályos eljárás vagy kihasználnak?

Figyelt kérdés
Diákmunkás vagyok, órabéres. A szerződésemben az áll, hogy le kell dolgozni a szünetet, ez világos. Viszont a többi dolgozó, akik havibéresek szüneten kívül is kávézhatnak, cigizhetnek, pedig egy szinten vagyunk, ugyanazt a munkát végezzük, semmivel nem nagyobb a felelősségük.
2023. febr. 1. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Közvetlen felettestől függ hogy mit enged...
2023. febr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

"A szerződésemben az áll, hogy le kell dolgozni a szünetet, ez világos."


Valószínűleg a többi dolgozónak is ugyanez áll a szerződésében.

Mivel Te órabéres vagy, így a ledolgozott óráidat fizetik, míg a havi béreseknek fix havi bért fizetnek függetlenül attól, hogy azért mennyit tesznek le az asztalra.


"Ez szabályos eljárás vagy kihasználnak?"


Ez a két fél közötti megállapodás, nem pedig szabályosság kérdése.

Ha Te is havibérben állapodtál volna meg a munkáltatóval, nyilván ugyanazokat engedné meg neked is, mint a többi havibéres dolgozónak. Tehát Te is kávézhatnál, cigizhetnél.


Megint más lenne a helyzeted, ha órabéres, vagy vegyes bérezésű lennél. Mások az elvárások.


Csak egy példa:

A havibéres mindig ugyanannyit keres, mindegy, hogy mennyit tesz le érte az asztalra. Akkor is ennyit keres, ha 23 munkanap van egy hónapban, és akkor is, ha csak 21 nap.

2023. febr. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

"Megint más lenne a helyzeted, ha órabéres, vagy vegyes bérezésű lennél. Mások az elvárások."


Javítom: Megint más lenne a helyzeted, ha TELJESÍTMÉNYBÉRES, vagy vegyes bérezésű lennél. Mások az elvárások ugyanis.

2023. febr. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kihasználnak. Ez a diákmunka lényege.
2023. febr. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez valami szupermarket, penny, lidl, ilyesmi?
2023. febr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Diákmunkásnak nem jár nyugdíjjárulék sem, csak mert ez szerintem húsbavágóbb mint a szünettéma, hogy az így eltöltött munkaidőd után nem leszel nyugdíjra jogosult...


Egyébként meg a munkaszerződésbe bele szoktak írni olyasmit is, hogy a munkáltatói jogkör gyakorlójának egyéb utasításai is követendők.


Sőt a legszebb az amikor ezt átruházza más "főnököre" is és azok is jogosultak parancsolni..


Én konkrétan a legutolsó melóhelyemen (nem diákmunka) azért mondtam fel tavaly december elején, mert a közvetlen munkáltatóm heti 40 órás munkaviszonyban foglalkoztatott a munkaszerződésben külön kiemelve, hogy a napi munkavégzés nem haladhatja meg a tizenkét óra munkaidő maximumot, ugyanakkor a munkaszerződés utolsó pontjában felruházta a saját megrendelőjét utasítási jogkörrel (akinek lényegében ő is közvetve dolgozott azáltal, hogy engem alkalmazott), azzal, hogy a megrendelő a szolgálati utasításában 24 órás munkaidőt írt elő heti max 72 órában, és ez szerint adta a beosztást!


Amikor szóvátettem, mindkét hülye csap pislogott, és közölték, hogy hát ők nem értik mia bajom, eddig is ki voltam fizetve, ezután is ki leszek (ja csak a járulékozása nem mindegy a kettőnek).


Bérpapíron meg persze csak a munkaszerződés szerinti papírforma szerepelt volna. (heti 40 óra), ráadásul nem átutalással fizeti a bér egy részét! (szürkefoglalkoztatás).

2023. febr. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 NTBS ***** válasza:
Más kategória vagy. Ha tartalmazza a szerződés, akkor szabályos. Pofátlanság, de jogos.
2023. febr. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kár a gőzért, nem érdeklik sajnos kérdezőt a válaszok. :(
2023. febr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!